Унікальна програма в Кривому Розі: допомогу отримали 7200 мешканців поруйнованих квартир

У Кривому Розі матеріально підтримують мешканців, чиє житло було поруйноване чи втрачене внаслідок ракетних атак ворога. Від початку війни допомогу від міста за зруйноване або пошкоджене майно вже отримали 7200 криворіжців на загальну суму 265,7 млн грн, 130 сімей – кошти на нові квартири. Лише два міста в Україні, серед яких Кривий Ріг, мають такі програми підтримки.

Родина Олени Макаренко, яка мешкала на вул. Українського відродження, пережила страшний удар російської ракети 28 жовтня. Оселя була цілком зруйнована. Минуло небагато часу, і тепер сім’я тішиться купівлею нової квартири, придбаної міським коштом. Олена з коханим Сергієм задоволені новим житлом на мікрорайоні Гірницький, самотужки роблять ремонт і клеять шпалери. 

 

Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул відвідав цю сім’ю у їх новій домівці.

 

«Ми пам’ятаємо кожну дату ворожих прильотів, коли були пошкоджені або зовсім зруйновані оселі мирних жителів. Таких прильотів по житлових кварталах було аж 40. Після таких ракетних обстрілів наше завдання — допомогти людям, відремонтувати або придбати житло. Адже всі повинні мати дах над головою. І ми це робимо. З початку війни допомогу від міста за зруйноване або пошкоджене майно отримали понад 7 200 сімей на загальну суму 265,7 млн грн. На сьогодні, матеріальну допомогу з міського бюджету отримали власники 130 зруйнованих квартир, загальна сума виплат склала 134,2 млн грн. За ці кошти криворіжці можуть придбати житло там, де самі захочуть», — зазначив Олександр Вілкул.

 

Олена Макаренко згадує день прильоту нервово. Тоді в квартирі були вона, її чоловік Сергій та 6-річний син. Сім’я вже повечеряла й відпочивала, аж тут стався потужний вибух, всі речі й меблі посипалися на членів родини.

 

«Ми всі заснули, і тут о 21.57 як вгатило! – з жахом згадує пані Олена. — Я тільки встигла накинути на себе ковдру, а малий був у спальні. Я закричала і Сергій теж. На нас полетіло все, що було в квартирі: картини, скло, цегла, годинник, залізні конструкції. Ми закрилися ковдрою. Я запитала: ми живі чи вже мертві? Як були, в спідній білизні, схопили малого на руки і так побігли на вулицю, а там — крики, люди заблоковані. З мене кров цибеніла, обличчя було порізане. Нам надали допомогу і сказали: тікайте, бо буде повторний пуск».

 

Місто одразу прийшло на допомогу постраждалим родинам. Макаренкам теж виплатили 40 тисяч, вони винайняли собі тимчасове житло і півтора місяця прожили там.

 

«Пані Вікторія Борис нам допомагала, телефонувала щодня, казала, які потрібні документи. Ми ж як сліпі кошенята були, але нам все допомагали зробити. У 928 тисяч гривень оцінили нашу квартиру, дуже скоро  отримали гроші. Ми знайшли собі квартиру без ремонту й дали завдаток. Ми б купили її ще швидше, але через хакерську атаку на реєстри не могли оформити. 23 січня 2025 року ми її купили, коли запрацювали реєстри. Дуже вдячні до землі міській владі і всім причетним, які нам безкоштовно і швидко все зробили. Олександр Юрійович все тримав під контролем», — дякує пані Олена.  

 

Той вечір, коли гучно прилетіло, добре пам‘ятає й Тетяна Скороходова. Літня жінка на той час вже спала, бо завжди рано лягає.

 

«Крізь сон чую — качає, не розумію чому. Потім один вибух, другий. Я підхопилася — і в коридор, ковдрою замоталася. А мене знову качає — одна хвиля, друга. Потім так колихнуло, що до дверей кинуло. Думала вже кінець. Надворі чую — крик, лопнуло скло на балконній рамі, у вікні кухні, але Бог милував, квартира не постраждала. Спасибі міській владі, видали нам матеріальну допомогу, виплатили гроші, на які я відразу поновила розбите вікно», — розповідає пенсіонерка.

 

Також голова Ради оборони поспілкувався з Олександром Киянчуком, мати якого загинула від ракетної атаки на вул. Українській. На превеликий жаль, тоді загинули 5 людей. Усім жителям будинку було надано допомогу, 34 сім’ї отримали кошти на купівлю нового житла. Зараз, після останніх «прильотів», людям оформлюється ще понад 50 пакетів документів на купівлю квартир.

 

У 2024 році матеріальну допомогу з міського бюджету за пошкоджене або зруйноване житло отримали понад 30 тисяч мешканців на загальну суму 357,6 млн грн.  Для оформлення допомоги передбачено мінімальний пакет документів, щоб можна було зручно та швидко подати заявку.

 

 

 

 

Джерело

Новости Днепра