Українці не зможуть виїхати за кордон за довідкою про інвалідність: які документи тепер потрібні

Граница

Українці більше не зможуть виїжджати за кордон за довідкою про інвалідність. Потрібні інші документи, передає «Дніпро Оперативний» із посиланням на Фокус.

Українці з інвалідністю більше не мають права перетинати кордон України на підставі довідки МСЕК (медико-санітарної експертизи). Для перетину кордону людям з інвалідністю потрібні інші документи. 

Таке рішення з’явилося на сайті Кабміну і обумовлене тим, що з початком повномасштабного вторгнення та мобілізації українських чоловіків довідку МСЕК часто підробляють, оскільки вона не містить даних, які дозволяють ідентифікувати особу, яка її надає, тому не є надійним документом.

За словами міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, вони вивчили всі шляхи махінацій і відреагували. Тепер чоловіки не зможуть більше виїхати за кордон з України за довідкою МСЕК.

Які документи дають право виїхати людям з інвалідністю?

  • посвідчення, що підтверджує відповідний статус;
  • пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, у яких зазначено групу та причину інвалідності;
  • довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Нагадуємо, раніше ми повідомляли, що на Дніпропетровщині після обстрілу виявили ракету «С-300».

Джерело

Новости Днепра