Україна отримає 14 танків Leopard від Нідерландів та Данії: названі терміни

Танк "Leopard"

Нідерланди та Данія відправлять Україні 14 танків Leopard 2. Про це повідомляє «Дніпро Оперативний», посилаючись на датське видання «DR.dk.».

Міністр закордонних справ Данії Ларс Лекке Расмуссен та міністр оборони Троельса Лунда Поульсена повідомили про бажання передати Україні танки.

«Йдеться про велику пожертву датської сторони в рамках спільного з Нідерландами проекту, ми передаємо Україні 14 танків Leopard 2. Це дуже значний внесок, який йде на додаток до вже анонсованих нами до 100 машин Leopard 1, що були уживані», — сказав Расмуссен.

Поульсен додав, що танки буде доставлено до України на початку 2024 року.

«Це – не данські танки. Це співробітництво у наданні танків, не датських, але закуповуваних у співпраці з Нідерландами. Не секрет, що існувало широке бажання розглянути можливість передачі танків Leopard 2, які ще більше ніж Leopard 1. Тепер це можливо, і ми радіємо і пишаємося цим», – пояснив він.

Виконувач обов’язків міністра оборони Данії повідомив, що вже поінформував міністра оборони України. Завтра відбудеться їхня зустріч у Німеччині, мета якої — обговорення подальшої допомоги Україні.

«Ця допомога — танки Leopard 2 — необхідна і була необхідна протягом тривалого часу», — сказав виконуючий обов’язки міністра оборони Данії.

Поульсен додав, що Данія прагне до кінця 2023 передати Україні щонайменше 80 танків Leopard 1.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в українській розвідці розповіли про нову тактику окупантів.

Джерело

Новости Днепра