Україна має створити «енергетичні острови» для захисту від блекаутів – Корбан

Корбан

Ворог продовжує завдавати ударів по критичній інфраструктурі України, через що щодня без світла та води залишаються десятки тисяч людей. Голова Штабу оборони Дніпра Геннадій Корбан упевнений, що гуманітарній катастрофі все ж таки можна запобігти. Як це зробити, він розповів в ефірі «ДніпроTV», повідомляє «Дніпро Оперативний».

За його словами, нам вкрай потрібна підтримка країн-партнерів. Україна все ще дуже потребує систем ППО, які не дозволять російським ракетам влучати в ціль. Крім того, нам потрібно створювати енергетичні острови всередині країни.

«Стратегічні рішення є, але їх небагато. Насамперед, системи ППО є найбільш ефективними, які потрібно просити у наших партнерів, у Заходу. Щоб нам передали системи Patriot та інші системи, які справляються з ракетами різного плану та калібру, які випускає по нас ворог. Звичайно, це стратегічне рішення, це отримання систем протиповітряної та протиракетної оборони. Наступне рішення – потрібно формувати енергетичні острови всередині України, всередині міст. Але це складне завдання. Воно за часом досить довге та ємне за ресурсами. Тим не менш, я вважаю, що до цього завдання потрібно приступати зараз. Уся енергосистема пов’язана між собою. Якщо вибивають трансформатори у Львівській та Запорізькій області, то Дніпро теж страждає, бо маємо спільну енергосистему. Ми маємо звернутися від імені уряду до наших партнерів, щоб нам надали технічні можливості заміни трансформаторів», — зазначив він.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що мер Дніпра Борис Філатов побував на місці ракетного удару.

Джерело

Новости Днепра