В історичному центрі Дніпра знаходиться добре відомий дніпрянам Севастопольський парк. Але зоною відпочинку він став тільки у 1955 році, коли 100-річчя оборони кримського міста комуністична влада вирішила відзначити зносом старовинного міського кладовища, і створила на його місці невеликий парк.
Про старовинну церкву з дуже красивими архітектурними рішеннями, залишки якої зникли разом з парком згадали у ФБ групі «История в фотографиях. Екатеринослав-Днепропетровск».
— В 1863 году на территории кладбища была установлена часовня, но уже в октябре того же года, по личному пожеланию императора Александра ІІ часовня была перестроена и освящена в честь Воскресения Лазаря.
В 1894 г. достроили новый придел с двухъярусной колокольней .
Святой Лазарь был покровителем воинов на поле брани , отсюда и еще одно название госпиталя — лазарет.
В 1930-е годы церковь была закрыта, во время войны сгорела. В 1949 году была полностью ликвидирована.
У соцмережі користувачі відмічають незвичні форми куполів Лазаревської церкви – «немов тортики».
На жаль сучасна доля парка, як і церкви, доволі сумна. У 2020 році тут провели розкопки у пошуках залишків церкви та могили Олександра Поля. Знайшли фундамент, декілька склепів і нібито останки нашого видатного земляка Поля, які згодом перепоховали на центральній алеї. На цьому археологічно-історичні роботи завершилися.
Розкоп покинули. У 2021 році парк закрили нібито на реконструкцію. У планах міської влади було перетворити Севастопольський парк на пантеон, щоб, прогулюючись парком, можна було ознайомитися зі сторінками історії міста.
Але сталося не так, як гадалося. Реконструкцію теж покинули. Можливо повернуться після війни.
Мимоходом парк декомунізіровали. З центральної алеї прибрали бюсти героїв севастопольської оборони.
— -Нашим завданням було прибрати з центральної алеї погруддя контр-адміралів Російської імперії. Вони не відповідають нашим історичним реаліям, — заявили у КП «Агенція розвитку Дніпра».
При цьому не зважили на те, що серед 8 бюстів тільки 3 були «контр-адмиральські». Інші, наприклад, видатному хірургу Миколі Пирогову, який багато зробив для України і похований у Винниці. Або матрос Петро Кішка родом з Вінничини.