У середмісті Дніпра відкрили фотовиставку, присвячену студентам, які загинули на війні. На ній — світлини студентів, які з перших днів повномасштабного вторгнення пішли до лав нашої армії, аби боронити країну, а також тих, хто загинув від російської ракети. Про це повідомляє «Дніпро Оперативний», посилаючись на «ДніпроTV».
Серед них є і світлина Дениса Ковача. Хлопець до повномасштабного вторгнення був у лавах Молодіжної ради Дніпра та проводив безліч заходів для молоді. А у лютому 2022 року вступив до лав Територіальної оборони. Він мужньо захищав кордони нашої області, проте 26 травня загинув від рук російських терористів.
«Памʼятаю, що 24 лютого він приїхав до мене вранці і казав — мама, мене поки ніде не беруть, але я все одно піду на захист країни. Спочатку він зі знайомими готував коктейлі Молотова, потім возив гуманітарну допомогу. Згодом вступив до лав Тероборони, бо казав, що дома сидіти не може. Він завжди любив Україну, при тому, що якийсь час жив за кордоном. Але як приїхав, сказав, що крім України ніде більше жити не хоче», — зазначила мама Дениса Олена Ковач.
На виставці представлено 9 фотографій студентів, які навчались і Дніпровських вишах. Крім цього, зобразили один силует студента та один — викладача, як памʼять про всіх інших.
«Серед фотографій є і студент, що захищав Київську область від російської навали. Також є два студенти, які загинули як цивільні під час ракетного удару по багатоповерхівці по вул. Набережна Перемоги, 118. Тож цією виставкою ми вшановуємо памʼять всіх студентів, які віддали своє життя за мир в Україні, та вкотре нагадуємо, що війна ще не закінчилась», — зазначила організаторка виставки, керівниця ГО «Студентство Дніпра» Марія Волошина.
Зі свого боку, директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дар’я Біла додала:
«Цією виставкою ми вкотре вшановуємо памʼять загиблих студентів, які стали до лав ЗСУ, волонтерили. Але ми з великим жахом усвідомлюємо, що кількість таких фото може збільшитись, бо є ті, хто зник безвісти, велика кількість не встановлених, які загинули. Тож символічно, що на цій виставці є два невідомих портрети, які присвячені таким студентам, а також викладачам. Величезна кількість саме розумних, свідомих людей стали на захист нашої країни, серед них дуже велика кількість викладачів, студентів магістратури та аспірантури, які планували повʼязати своє життя з відбудовою України. Через це дуже прикро і дуже болить, що наш цвіт нації гине, але ми розуміємо, що ця війна не тільки за територію, це війна за цивілізацію, за свідоме майбутнє української державності. Але хочеться вірити, що всі ці жертви не марні, а ми, в свою чергу, маємо бути гідні цих людей, які захищають нашу країну та віддають найдорожче — своє життя».
Далі фотовиставка поїде по різних закладах вищої освіти, тож побачити її можна на різних локаціях. Уточнити інформацію, де саме буде виставка, можна за посиланням.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Дніпрі працює Гаряча лінія для постраждалих внаслідок війни.