У пологових центрах видумують діагнози немовлятам, щоб отримати подвійну оплату

У пологових центрах медики придумують діагнози новонародженим дітям, щоб отримати подвійну чи потрійну оплату. Такою заявою приголомшило МОЗ України.

Пологові та перинатальні центри свідомо вказують несправжні діагнози для немовлят, аби тих перевели до іншої лікарні або на іншу схему лікування. Це дозволяє отримувати подвійну, а інколи й потрійну оплату за одного пацієнта. Це виявили результати спільного моніторингу з Національною службою здоровʼя (НСЗУ), — йдеться на сайті міністерства.

 

За даними НСЗУ, за 30% дітей медичним закладам проводили подвійну оплату. У середньому, в країні майже 20% немовлят, які народилися хворими, переводять до іншого закладу, і вони зазнають негативного впливу внаслідок транспортування.

 

За що виплати?

Породіллі в Україні отримують безоплатну допомогу в межах трьох пакетів послуг, за які медзакладам сплачує НСЗУ: «Стаціонарна медична допомога без проведення хірургічних операцій»; «Медична допомога при пологах» та «Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках».

 

В окремих лікарнях, як уточнили в МОЗ, усіх немовлят, які вижили до 7 дня, переводили до інших лікарень, попри те, що вони мали необхідні пакети послуг.

«Було виявлено, що в деяких лікарнях немовлятам ставлять діагнози, які не є патологією, а лише тимчасовим станом пацієнта, і не мають бути причиною для «лікування», — розповіли у відомстві.

 

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підкреслив, що це неприпустимо, адже МОЗ робить усе можливе для того, щоб лікарні були фінансово спроможні надавати кваліфіковану медичну допомогу пацієнтам.

 

«Пакет складних неонатальних випадків має спонукати надавати медичну допомогу у приймальному закладі. А по факту ці лікарні перенаправляють маленьких пацієнтів у дитячі лікарні… Лікарні, законтрактовані на надання перинатальної та неонатальної допомоги, мають насамперед дбати про пацієнтів, а не про отримання коштів від НСЗУ за начебто «хворих» дітей», — зауважив міністр.

Також під час моніторингу фахівці виявили, що у 2023 році суттєво збільшилася кількість кесаревих розтинів. Така динаміка може свідчити про виконання операції без медичних показників, а винятково задля отримання коштів за втручання.

МОЗ надало керівникам пологових і перинатальних центрів рекомендації для розв’язання проблемних питань та ухвалення управлінських рішень.

видумуютьдіагнозинемовлятамподвійна оплата

Джерело

Новости Днепра