У Павлограді лише 8 сховищ із понад 30 готові приймати людей

16 – не придатні до використання

Фонд захисних споруд у Павлограді налічує 31 сховище, 35 найпростіших укриттів та одне мобільне укриття.
З 31 сховище лише 8 готові приймати людей, 7 – обмежено готові та 16 – не готові. Декотрі з останніх навіть не мають балансоутримувача, тому визнані безгосподарними. Ще два сховища відновлюються. Зокрема, приводять до ладу сховище на заводі Палмаш. Вартість робіт – понад 2 млн грн. Роботи планують завершити до кінця року.

Міський голова визнає, що сховищ в місті катастрофічно не вистачає, проте каже, що на їх будівництво немає ані грошей, ані землі.

«Це дуже не просто і дуже фінансово затратно. Десь 150-200 млн грн, якщо робити за всіма правилами. В центрі міста немає землі, де б можна було збудувати сховище. Це потрібно щось зносити, щоб його збудувати. Можливо шкільні стадіони. Треба вивчати це питання», – сказав міський голова під час засідання міськвиконкому.
Водночас він визнає, що сховища в місті потрібні будуть і по завершенню війни.

«Війна, безумовно, завершиться нашою перемогою, але війни у світі не закінчаться. І людство буде боротись за виживання. Сховища потрібні будуть, над цим потрібно працювати. Звісно у бюджеті немає коштів навіть і на одне укриття. Де ми маємо брати ці кошти? Можливо це будуть грантові кошти чи державні», – сказав міський голова Анатолій Вершина.

До речі

У Павлограді розпочато роботу по облаштуванню автоматизованої системи оповіщення населення. Для цього з міського бюджету виділено 600 тис. грн. На тепер про тривогу в місті сповіщає 22 електричні сирени, що працюють в ручному режимі.

Новости Днепра