Реалізуй дитячі мрії: криворіжцям пропонують спробувати себе у творчих колективах музичних шкіл.
У мистецьких закладах Кривого Рогу вдалися до творчого експерименту. Відтепер поруч з дитячими гуртками та студіями тут працюватимуть спеціальні групи для дорослих. Реалізувати ідею вирішили у міському управлінні культури.
«Дуже хочеться, щоб мистецьку освіту отримували не лише обдаровані діти, а й дорослі, які колись не реалізували свій потенціал, але мають хист до мистецтва. Коли люди розуміють, що мистецтво — це естетика, терапія і задоволення, вони починають займатися малюванням, співом чи музикою. А наші музичні школи роблять усе, щоб задовольнити ці творчі порухи», — говорить очільниця міського управління культури Ірина Задунайчук-Гай.
У 4-ій музичній школі вже відкрили чотири дорослі групи. Сюди приходять поціновувачі художнього мистецтва, академічного та естрадного співу. У зразковому театрі естрадної пісні «Меліса» займаються діти від 5 до 16 років, а з червня 2023-го тут розвивають вокальні здібності їхніх батьків.
«Це був такий експеримент — спочатку відкрити дорослу групу, бо це зовсім інший напрямок, адже учні – вже не діти, а цілком сформовані особистості. І батьки почали приходити. Ми й не думали, що буде так багато охочих. У нас співають 7 матусь наших учнів. Вони навіть почали виступати на конкурсах і отримувати перші місця», — розповідає керівниця «Меліси» Анастасія Соковець.
У родині Аліни Кутузової раніше співав лише син. Бажання творчо розкритись прийшло до жінки з початком війни. Відтак записалась до дорослої групи з естрадного співу, щоб переключитись і розкрити в собі творчі обдарування. Нині жінка відвідує ще й заняття з хореографії та уроки акторської майстерності.
«Ми ж не професійні співаки, ми лише вчимося правильно співати, поводитись на публіці. Коли ти виходиш на сцену, це бентежить. Але коли бачиш, як глядачі на тебе реагують, інколи плачуть – ці емоції словами не передати», — ділиться криворожанка Аліна Кутузова.
Дорослих жителів міста запрошують поринути у цілющий світ мистецтва. Як це зробити, пояснює директорка 4-ої музичної школи Олена Ковальська.
«Ви маєте прийти до мистецького закладу, вам запропонують різні предмети. За індивідуальною освітньою програмою ви можете обрати кількість годин і сам предмет: гітару, сольфеджіо чи щось інше. Ми робимо калькуляцію, укладаємо угоду, графіки роботи і працюємо з нашими колегами і містянами», — каже керівниця школи.
Нині у місті працюють 18 мистецьких шкіл. Більшість вже сьогодні готові приймати дорослих учнів. Обирайте за місцем проживання!