Кесарів розтин заради грошей?
В Україні пологові та перинатальні центри вказують новонародженим дітям несправжні діагнози задля отримання коштів від Міністерства охорони здоров’я.
Про це повідомляє МОЗ.
Переведення в іншу лікарню або на іншу схему лікування дозволяє отримувати подвійну, а інколи і потрійну оплату за одного маленького пацієнта. За попередніми розрахунками НСЗУ, за приблизно 30% дітей здійснювалась подвійна оплата медзакладам.
Майже 20% немовлят, які народились хворими, переводять в інший медзаклад та зазнають негативного впливу через переміщення. В окремих лікарнях 100% немовлят, які вижили до 7 дня, були переведені до інших лікарень, попри те, що ці лікарні мали відповідні пакети послуг.
МОЗ виявило, що у деяких лікарнях немовлятам ставлять діагнози, які не є патологією, а лише тимчасовим станом пацієнта і не мають бути причиною для «лікування».
Також у 2023 році суттєво збільшилась кількість кесаревих розтинів порівняно з попередніми роками. Така динаміка може свідчити про виконання операції без медичних показів, а виключно задля отримання коштів за втручання.