У Кривому Розі з‘явилась ще одна патронатна сім‘я

В Інгулецькому районі створили першу патронатну сім‘ю. Молода жінка, яка виховує рідну 16-річну доньку, вирішила  взяти на тимчасове виховання двох рідних братиків  — дворічного Єгорку та тримісячного Микитку.

Хлопчиків вилучили у одинокої мами, яка має проблеми зі здоров‘ям та опинилася у складних життєвих обставинах. Зараз ця справа в суді, жінку можуть позбавити батьківських прав.

 

Виховувати двох малят мамі Аллі допомагає 20-річна Кароліна – студентка юридичного вишу.

 

В патронатній сім‘ї хлопчики вже три дні. Діти спокійні і слухняні, — кажуть обидві жінки.

 

«Ці діти – не домашні. Вони малі, але дорослі. У них погляд інший. Розумієш, що ця малеча вже мала травми. Тому, коли бачиш, як вони починають тобі довіряти і розкриватися – стаєш щасливим від того, що можеш подарувати їм тепло, любов і ласку», — каже Алла.

На запитання, чи складно із такою малечею, помічниця патронатного вихователя  категорично хитає головою.

 

«Нічого не складно. Вони все відчувають і розуміють. З ними  легко. Виховувати дітей мріяла з дитинства. Коли мені запропонували –  погодилась», — каже Кароліна.

 

Місто вкрай потребує створення патронатних сімей, де доглядатимуть за дітьми від нуля до трьох років.

 

«У Кривому Розі немає таких закладів інституційного догляду, куди тимчасово могли влаштувати дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Єдине, що можемо зробити —  направити їх до медичної установи, але ж та займається лише оздоровленням і лікуванням», — пояснює очільниця служби у справах дітей Інгулецького району Олена Рожнова.

За законом у патронатній сім‘ї діти можуть перебувати до трьох місяців, за необхідності – більше.

 

«Біологічна мати цих дітей має проблеми зі здоров‘ям, більш за усе, її позбавлять батьківських прав. Але своїх дітей вона провідує – у медичній установі, закладі паліативної допомоги. У районі є ще одна малолітня дитина, яка потребує патронатної сім‘ї. Її братик і сестричка перебувають у центрах соціально-психологічної реабілітації дітей. Маємо потребу на сьогодні у створенні ще кількох таких сімей – за певними умовами і договорами», — каже пані Олена.

 

Командою новоствореної патронатної сім‘ї задоволена.

 

«Дівчата молоді, енергійні, ресурсні. Їх дуже позитивно характеризували в обласному центрі соціальних служб, де навчають таких людей. Ми дуже раді, що влаштували цих хлопчиків саме сюди», — тішиться очільниця служби у справах дітей.

 

Такий патронат у місті – другий, ще одна родина створена у Саксаганському районі.

 

Тим, хто вирішить доєднатися до команди патронатних сімей, слід звернутися до служби у справах дітей свого району. Там все пояснять і нададуть необхідні рекомендації.

Джерело

Новости Днепра