У Кривому Розі збудували новий водогін з Балки Свистунова до Інгульця

У Кривому Розі завершили важливий проєкт для забезпечення міста водою. Новий водогін з Балки Свистунова до Інгульця для скиду шахтних вод збудовано. Його потужність – 1,3 кубометри на секунду.

20 місяців після підриву окупантами Каховської ГЕС Кривий Ріг живе без основного джерела води – Каховки. Тоді ситуація була критичною — реальна загроза того, що 70% Кривого Рогу та криворізька агломерація, 800 тисяч людей, взагалі залишились би без води. Нині місто живе з водопостачанням у всіх районах. Голова Ради оборони з віцепрем’єр-міністром з відновлення України Олексієм Кулебою та головою Державного агентства відновлення Сергієм Сухомлином провели нараду на новому, дуже важливому у новій схемі водопостачання міста, об’єкті.

 

 

«Ми завершуємо комплексне вирішення проблеми, яка сталася після підриву Каховської дамби. Будівельні роботи тривали близько року. Тож можемо сказати, що для територіальних громад Дніпропетровської області, які знаходяться в зоні ураження наслідків Каховської ГЕС, питання питної води комплексно вирішене і закрите. Кривий Ріг буде з питною водою, попри сезонні роботи, які відбуваються в місті. Ми послідовно виконуємо задачу президента щодо забезпечення населення чистою питною водою», — наголосив віцепрем`єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

 

Тепер магістральний водогін «Річка Інгулець — Південне водосховище», який ще влітку запрацював на повну потужність, діятиме без вимушеної технологічної перерви на скид шахтних вод із балки Свистунова.

 

«Щороку є терміни, коли йде скид цієї води, і нам потрібно було встигнути. Це дуже важливо. На сьогодні, в принципі, все готове. Хочу подякувати всім: місцевій владі, адміністрації, військовій адміністрації області, бо дуже багато питань було по землі. Адже водогін пролягав, у тому числі, приватними земельними ділянками. На цьому тижні має бути постанова Кабміну, яка дозволить скид. І ми готові забезпечити цей скид безпечно для Кривого Рогу», — підкреслив голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Сергій Сухомлин.

 

Завершення будівництва водогону дає можливість забезпечити Криворіжжя водою і дозволить повноцінно працювати промисловим підприємствам.

 

«Каховське водосховище було головним постачальником води для Кривого Рогу. І коли його не стало, майже мільйонна агломерація з 15% ВВП України нашого виробництва, залишилась без води. Був реалізований великий державний проєкт перекидання води з річки Інгулець до Південного водосховища. Ми дякуємо за співпрацю  Агентству з питань відновлення. За 13 місяців проєкт був реалізований. Це дуже швидко, бо у мирний час для цього знадобилось мінімум 5 років. Ці 13 місяців Кривий Ріг прожив за рахунок п’яти локальних проєктів, які  реалізували КП «Кривбасводоканал» і міська влада. Ми працювали синхронно. Але питання скиду шахтних вод з балки Свистунова залишалось.  Сьогодні, нарешті, збудований ще один водогін скиду шахтних вод з балки Свистунова нижче точки водозабору на Південне водосховище і на місто Кривий Ріг», — зауважив голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

 

Вирішення проблеми стало можливим завдяки титанічній роботі міської влади, комунальних підприємств Кривого Рогу. Інакше криворіжці з 2023 року потерпали б без води, як це, на жаль, сталося в Апостоловому. А водопостачання – це не лише питна вода, це й каналізація.

 

Після численних гідроударів (вимкнення насосних після руйнування Каховки, блекаути, погодинні відключення) проблем на мережах ще багато. Але це вже локальні проблеми, а не повна відсутність води, як могло б бути.

 

Джерело

Новости Днепра