«В нашій роботі випадкових людей немає». У першу неділю листопада в Україні відзначається День працівника соціальної сфери. У Кривому Розі із професійним святом привітали працівників цієї сфери.
У соціальній сфері Кривого Рогу наразі працює майже дві тисячі фахівців. Щоденно вони допомагають пенсіонерам, переселенцям, людям з інвалідністю, дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування. Їхня допомога у вирішенні життєвих проблем — украй важлива для одиноких та непрацездатних криворіжців, і людей, що опинилися у скрутних життєвих обставинах, — підкреслив в.о. міського голови Юрій Вілкул.
«У Кривому Розі діє найрозвиненіша і найкраща соціальна програма для мешканців нашого міста. Працюємо з різних напрямків: від дітей до наших почесних ветеранів, пенсіонерів. Приймають програму міська рада і виконком. Виконують — соціальні працівники. Всі ми розуміємо, яке навантаження на вас йде, яка відповідальність. Ви допомагаєте людям від народження і до поважного віку. Без вашої допомоги багатьом мешканцям міста не те, що важко, а неможливо було вижити. Дякую за те, що ви є. Низький уклін вам за вашу працю», — звернувся до присутніх в залі очільник міста.
Криворізька масштабна програма соцзахисту мешканців в умовах воєнного стану допомагає жителям за десятками напрямів.
«У нашому місті працює потужна соціальна армія, яка гідно тримає соціальний фронт, забезпечуючи вчасну виплату пенсій, регресних виплат, лікарняних, місцевих, державних допомог, пільг, компенсацій, субсидій та багато іншоого. Соціальні працівники підтримують пенсіонерів, ветеранів війни та праці, багатодітні родини, які опинилися у скрутних життевих обставинах та багато інших категорій наших криворіжців, а також переселенців. Від компетентності, професійності наших спеціалістів, їхньої відповідальності і небайдужості іноді залежить і життя людини. Тому в нашій сфері, в нашій роботі випадкових людей не буває», — впевнена директорка міського департаменту соціальної політики Інеса Благун.
Валентина Кобякова працює у другому Інгулецькому терцентрі. Каже, її місія — опікуватись тими, хто потребує допомоги, — непроста, але почесна.
«Ми допомогаємо людям похилого віку, особам з інвалідністю. І вже більше двох років — переселенцям. Це — гарячі обіди, послуги перекаря, швачки, робітника з комплексного обслуговування. Багато що робимо», — перераховує жінка.
Терцентри міста нині — це сучасні затишні і комфортні простори для криворіжців та переселенців.
«Нам допомагають виконкоми міської та районної у місті рад: продуктовими наборами, обслуговуванням та іншим. Нині в терцентрі є сховище, де люди можуть найти прихісток, функціонує пункт Незламності, де ми також можемо допомогти городянам. Крім того, у нас розміщені переселенці, які змушені були покинути свої домівки. Про них ми також пілкуємося», — розповідає директор Металургійного терцентру Станіслав Дубицький.
Валентина Мироненко — колишня керівниця міського «Будинку Милосердя». Пригадує, як створювалась ця соціальна установа.
«Ми знали, для чого його будуємо. Ми знали, що у нас дуже багато людей, які залишилися самотніми, за якими потрібен догляд. Тому я з радістю брала участь у ремонті будинку. Коли ми почали приймати наших перших пацієнтів — бабусь і дідусів, то плакали і раділи. Ми розуміли – у нас вони будуть доглянуті», — згадує ветеран соціальної галузі.
Кращим працівникам соціальної сфери міста з нагоди професійного свята вручили міські відзнаки. Творчий подарунок землякам — людям милосердя і добра — підготували колективи Палацу культури «Мистецький».