У Кривому Розі відбувся регіональний турнір з фінансової грамотності. Змагались старшокласники і студенти – учасники фінансових профі-клубів

Фінансова грамотність — нова обов’язкова дисципліна в українських школах з 2025 року. У Кривому Розі пріоритетність цього напрямку розвивають заздалегідь. Адже такі турніри вже стали традиційними.

Як уникнути фінансових пасток та забезпечити власне стабільне майбутнє. Фінансовий батл сьогодні зібрав в Покровському районі учасників  III регіонального турніру з фінансової грамотності. Змагались і навчались учні шести ліцеїв — учасники клубів фінансової грамотності.

 

«Я впевнена, що мій багаж знань з деяких питань більший, ніж ваш, але я на 100% впевнена, що ваш багаж знань з фінансової грамотності набагато більший, ніж мій, і це втішає. Це говорить про те, що у нас є майбутнє: у вас, нашої економіки, у держави. Трохи більше ніж за рік вам приймати рішення про своє майбутнє, а далі – відбудовувати Україну після перемоги. Ви вмієте вже розпоряджатися власними коштами, знаєте, як будувати власне підприємство, і це дуже класно», — звернулась до ліцеїстів очільниця міського департаменту освіти і науки Тетяна Кріпак.

Ірина Коваленко — віце-призедентка ГО «Діловий клуб «Партнер», керівниця проєкту «Клуби фінансової грамотності в навчальних закладах України», амбасадорка фінансової грамотності.

 

«Для всіх дітей, які зібрались у цьому залі, почалася не лише гра, а й навчання,  головною  родзинкою якого  є використання практичної технології. За допомогою трансформаційного соціально-економічного симулятора діти можуть опановувати інтерактивні методики – основи фінансової грамотності і підприємництва. Гра  для них — знайоме середовище,  а правила і тренерів вони знають. Діти активні і працюють», — говорить Ірина Коваленко.

Цього разу у грі дещо змінили правила відбору, і її учасники помітно хвилювалися.

 

«У кожному відбірковому турі заплановано три раунди, ми перебуваємо у другому. До фіналу дійдуть лише дві команди, які потім зустрінуться з  шістьма  найсильнішими командами з відбіркових турів», — пояснює амбасадорка фінансової грамотності.

Вміння поводитися з фінансами — це не лише про те, як накопичити кошти і ними користуватися. Це ще і про те, як їх вберегти, — авторитетно пояснює  представниця банку ПУМБ Світлана Толмач.

 

«В 2023 році ми стали партнерами Національного проєкту фінансової грамотності 2.0. Тому долучаємося до всіх заходів, які проходять в його  межах. Як експерти банківського сектору долучаємося до проведення лекцій старшокласникам. Говоримо про кредитні програми,  накопичення, збереження і примноження власних заощаджень. Та найперше – як підстрахувати себе.  На сьогодні дуже розповсюджені шахрайські схеми. На жаль, лише за 2023 рік українці втратили 833 млн грн. Це значна цифра. 83% цих коштів було втрачено через мережу інтернет. І саме молодь на сьогодні є найбільш вразливою категорією  в цій ланці. Тому ми окремо зупинялися і багато  розмовляли, як вберегти кошти, якими є правила безпеки, чому важливо нести відповідальність за використання банківського рахунку і проводити по ньому лише особисті перерахунки. Учасникам батлу ми роздали  матеріали, які закріплять ці знання, вони поділяться ними з рідними та знайомими. А це, в свою чергу,  вплине на безпеку країни в цілому», — говорить Світлана Толмач.

 

Олег Луценко – представник 71-го ліцею. Каже, до батлу  команда готувалася заздалегідь і націлена на перемогу.

 

«Фінансовою грамотністю я займаюся вже пів року, але зацікавився  темою ще з 7 класу. Для мене – це найважливіша наука, яка тільки може бути. Бо яка ще наука може спрогнозувати те, скільки грошей у тебе буде, куди ти їх можеш інвестувати, щоб гроші примножувались», — ділиться  старшокласник.

Переможці сьогоднішніх перегонів візьмуть участь у міському турнірі з фінансової грамотності, далі – в регіональному і Всеукраїнському.

Джерело

Новости Днепра