Сьогодні Кривий Ріг приймав учасників круглого столу «Креативні та культурні індустрії як основа стійкості України».
В галереї «АртКрафтОіл» до нього долучилася велика спільнота криворіжців: представники ВУЗів, організацій, пов’язаних з інклюзією, міського департаменту культури, туристичних агенцій, митці, художники.
«Розвиток культурних та креативних індустрій в нашому місті – не новий напрямок. Це організація бізнесу через просування мистецтва, культури, зокрема книговидання, перформативного мистецтва. Йдеться про креативні бізнеси, які б представляли культуру міста. Дуже важливо зараз розвивати культуру через промоції, спадщину. Тут потрібна співпраця бізнесу і міста, навчальних закладів, колаборація всіх учасників», — вважає начальниця відділу розвитку туризму Інституту розвитку туризму Кривого Рогу Ганна Літвінчук.
Напрацюваннями та інноваціями з криворіжцями вперше ділилась команда львівян.
Програма заходу, який триватиме до вечора, охоплює кілька дискусійних панелей, доповідей і обговорення, — розповідає доцент кафедри менеджменту мистецтва Національної академії Уляна Щурко.
За словами фахівчині, перший крок – критичний огляд, чого саме бракує криворіжцям. Наступний – як це можна вирішити на різних рівнях – від державного до локального. З одного боку — це рекомендації, з іншого – вислуховування потреб місцевої спільноти, щоб передати їх далі, — пояснює гостя.
«Розуміємо, що під час війни відбулося багато змін, але креативні індустрії – це дуже широкий спектр діяльності: сфера айті, дизайн, туризм. Крім війни ми очікуємо інші чинники, які будуть важливими для відновлення. Ми вважаємо, що креативна індустрія, це якраз та перспектива, яка допоможе в момент відновлення підняти економіку України, підняти міста, їхній культурний капітал. Віримо, що цього потенціалу достатньо у країні, щоб його можна було залучити», — наголошує пані Уляна.
Багато міжнародних партнерів наразі підтримують розвиток України і зокрема креативних індустрій. Одним з лідерів підтримки є Британська Рада в Україні. Власне вона і розробила програму для фахівців, які вже стимулюють цей розвиток далі, — підкреслює докторка економічних наук, завідувачка кафедри менеджменту мистецтв Львівської академії мистецтв, членкиня науково-методичної комісії Міносвіти Леся Дацко.
«Метою цих круглих столів є стратегія розвитку культури в Україні, яка зараз розробляється і яка є новою. І щоб не бігти кожен раз за потягом, ми вирішили розробити аналітичні матеріали, які ляжуть в основу цієї стратегії, принаймні як рекомендації», — пояснює фахівчиня.
Креативні культурні індустрії – це не просто бізнес, як ми собі сьогодні уявляємо і заробляння на культурі. Ці індустрії мають дві важливі функції — формування суспільних цінностей і економічну складову.
«А оскільки радянська вада настільки вихолостила у нас уявлення про розвиток цього сегменту, бо дуже його контролювала, сьогодні проєктування суспільства має починатися з культурного зрізу, який, в свою чергу, починається з того, що споживає населення», — каже пані Леся.
У Кривому Розі гості перебуватимуть два дні. Спочатку – продуктивна робота, потім – знайомство з містом.