У співпраці з Люксембургом у Кривому Розі впроваджується проєкт з підтримки та розвитку міста. З представниками Люксембурзької державної агенції з розвитку LuxDev та консалтингової компанії PROMAN (Люксембург) зустрівся голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.
Проєкт стартував ще у квітні. Сьогодні на зустрічі підбили підсумки перших трьох місяців роботи. Сторони визначили плани на майбутнє та окреслили стратегію.
Експерти LuxDev приїжджали до Кривого Рогу у квітні-травні. Вони зібрали інформацію у сфері освіти, зустрілись з керівництвом навчальних закладів, вчителями та батьками учнів, аби визначитись, що потрібно для міста. За результатами досліджень, 27-28 червня експерти проведуть воркшопи, на яких розроблять стратегію впровадження проєкту та робочий план для освіти до кінця 2025 року.
Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул підкреслив: «Проєкт з Люксембургом розрахований на 5 років. Умовно його можна розподілити на два блоки: освітній та економічний. По галузі освіти заплановано придбання комп’ютерів для шкіл, учнів та вчителів; розробку впровадження європейських принципів інклюзії в освіті, ремонт укриттів у навчальних закладах, навчання вчителів, розробку нових навчальних програм, підтримку розвитку професійної освіти та навчання за професіями, затребуваними на ринку праці. Економічний блок включає підтримку підприємництва, розвиток циркулярної економіки тощо. Загалом за цим напрямком, попередньо, вже видно близько 40 проєктів. Спільно з люксембурзькими експертами, наші представники також працюють над створенням у Кривому Розі Методичного центру з підготовки фахівців з гуманітарного розмінування. Ці фахівці будуть дуже затребуваними ще десятки років в Україні. Хочу подякувати міжнародним партнерам за довіру, співпрацю. Зі свого боку ми повністю відкриті та готові до роботи разом!» — зазначив О.Вілкул.
Високу оцінку роботі криворіжців надав радник із глобальних програм Люксембурзької державної агенції з розвитку LuxDev Паоло Червіно.
«Хотілось би відзначити зразковість та повну підтримку з боку міської адміністрації та представників у цьому проєкті. Ми — на стадії збору даних, отримали всю необхідну інформацію. Співпраця з закладами освіти, педагогами є відмінною! Як ми вже побачили сьогодні, існує баланс між онлайн та офлайн навчанням. Але дуже багато учнів мріють повернутися до офлайн навчання, і ми хочемо їм у цьому допомогти. У підсумку проєкту ми хочемо побачити по-новітньому обладнані школи, заповнені учнями, які бажають навчатися. Для закладів Кривого Рогу та Криворізького району плануємо закупити близько 13 тисяч комп’ютерів», — уточнив пан Червіно.
Наступним кроком у реалізації проєкту буде підтримка приватних підприємств.
«Це буде у липні. Ми хочемо надати приватним підприємствам можливість отримувати ґранти, і таким чином зробити свій внесок в енергостійкість міста та зробити економіку міста більш стійкою. Загальний обсяг проєкту «Підтримка відновлення Кривого Рогу та Криворізького регіону» складає 50 млн євро», — додав радник.
Проєкт із Великим Герцогством Люксембург є важливим інструментом, за допомогою якого Кривий Ріг стає пілотним майданчиком для всієї країни з трансформації міста, створення нової міської екосистеми, орієнтованої на підвищення рівня життя мешканців, поліпшення екології та економічний розвиток.