Ветеранська політика в дії. Черговий етап учасників VETERANS FAMILY GAMES цієї суботи зібрав чималу кількість прихильників міні-футболу. У турнірі взяло участь понад 100 учасників. Змагались 12 команд: 8 – чоловічих, 2 – жіночі і дві дитячі.
Наталія Рудич – радниця міністра у справах ветеранів в Україні. До Кривого Рогу приїхала на запрошення керівництва міста, щоб на власні очі побачити драйв, який панує на іграх. Емоцій не стримує.
«Які ж ви молодці! Як на мене, те, що робите, насправді є показовим для всієї України. Такий підхід до ветеранської політики сьогодні вкрай важливий. До повномасшатбного вторгнення у нас було до мільйона ветеранів, зараз – півтора. До завершення демобілізації очікуємо до 5-ти мільйонів. На рівні міністерства ми кажемо: «Не треба інтегрувати військового, треба інтегрувати громади під військових», — каже радниця.
На думку Наталії Рудич йдеться про мінімальний пакет допомоги військовим, який захисники мають бачити вдома. На рівні лікарень, реабілітації, психологічної і правничої допомоги.
«Маємо шанувати військових, дякувати їм і не забувати про них. Ветеранську політику потрібно впроваджувати на високому рівні. Ви робите це гарно», — підбила підсумок зустрічі пані Наталія.
Коли планували ці змагання, у назву внесли певний зміст. Бо залучити мали не лише військових, а і їхні сім’ї, — наголошує заступник міського голови Сергій Мілютін.
«Вже тисячі криворіжців беруть участь у VETERANS FAMILY GAMES. Зараз сенс слова «фемелі» розширився, бо кілька тисяч людей вже стали однією родиною. І я хочу сказати, саме цією сім’єю ми переможемо», — впевнений Сергій Мілютін.
Олеся Хмелюк — капітан команди дівчат з Нацгвардії України. Майстер спорту міжнародного класу з рукопашного бою сьогодні вперше взяла участь в турнірі з міні-футболу.
«Як людина, яка завжди професійно займалась спортом, я оцінюю ці змагання, як найвищого рівня організації. Я багато де була і є з чим порівнювати. Ніде немає такого, щоб судді підказували і допомагали, а інші члени команди раділи за тебе, як за рідну», — говорить Олеся.
Сьогоднішній захід об’єднав як професіоналів, так і тих, хто зіграв уперше.
«Команди грали у форматі вісім на вісім, по 7 хвилин. Збірні дуже цікаві. В майбутньому форматі змагань заплановані ще ігри з стрітболу. Для людей, які отримали поранення, дуже важливо бути в темі, займатися спортом, і бачити, що вони не байдужі державі. В нашому місті для цього дуже багато робиться», — підкреслює тренер з міні-футболу криворізької команди «Нескорені» Валентина Трохимчук.
Антон Гриценко з команди 17 танкової — діючий військовослужбовець. Сьогоднішній турнір для його хлопців не перший. До війни футболом займалися професійно. Зараз використовують будь-яку можливість, щоб пограти командою.
«Футбол завжди зближує людей. На мою думку, це найпоширеніший вид спорту в світі. Війна, звісно внесла свої корективи, бо часу, щоб тренуватися, немає. Зараз маємо відпустку, домовились між собою, зібралися. По 7 хвилин тайми, для нас замалі, але будем бігати, так вирішили. Цей проєкт дуже подобається. Люди можуть прийти пограти і атмосфера дружня. Звичайно, не без емоцій, адже футбол», — ділиться військовий.
Завершились змагання нагородженням. Перші місця розподілились таким чином: серед чоловіків – 17-та танкова, жінок – Нацгвардія, дітей – команда «Макулан».
Приємним додатком до футбольного турніру цього разу стали змагання з петанку. Не залікові, бо турнір провели минулого разу. Але гра настільки сподобалась криворіжцям, що її вирішили продовжити.