У Кривому Розі працює команда кардіологів з київського Інституту серця

Україну накриває посттравматичний синдром. Помолодшали інфаркти і міокардити, особливо у військових. Допомогти розібратися із складними випадками і навчити колег новим технологіям – мета приїзду до Кривого Рогу команди кардіологів з київського «Інституту серця МОЗ України».

Цього разу в команді, крім очільника Інституту Бориса Тодурова, ще двоє колег – кардіолог і кардіохірург. Вони ведуть прийом хворих  і обстеження.

 

«Серед хворих не лише цивільні, а й військові, які потребують кардіохірургічних операцій. Сьогодні зранку ми вже обстежили бійця, який під Соледаром втратив ногу. Після  міокардиту у нього дуже важкий стан,  він потребує трансплантації серця. У понеділок військовий  вже лягає  до нас – будемо  ставити його  в чергу — в лист очікування на трансплантацію», — говорить Борис Тодуров.

 

«Біля 70 % смертей в Україні пов‘язані з серцево-судинними хворобами. Багато молодих пацієнтів —  серед військових. Молоді хлопці пройшли стресові випробування, мають інфаркти і міокардити. Багато ми оперуємо поранень серця і грудної клітини», — перераховує Тодуров.

 

Через війну суттєво збільшилась  кількість серйозних і запущених  захворювань серця.  Багато людей  багато місяців не мали змоги отримати елементарну допомогу лікаря. Хтось втратив домівки, хтось родину, а хтось і дітей.

 

«Крім  серцево-судинних хвороб сьогодні Україну накриває посттравматичний синдром. Це досить важкі ускладнення, які супроводжують будь-які бойові дії, коли люди втрачають сенс життя і мають схильність до суїцидів, великих неврологічних розладів», — констатує Борис Тодуров.

 

У програмі столичних  лікарів – ще й лекції. Кияни схвально відгукується про рівень криворізьких колег. І цілком серйозно припускають, що після війни в нашому місті має з‘явитися свій великий кардіологічний центр.

 

 «У Кривому Розі дуже багато пацієнтів кардіологічного профіля. І щоб не їхати до Дніпра,  складних  пацієнтів сьогодні проконсультують, аби  ми розуміли, як вести їх далі, як лікувати. Другий величезний плюс від приїзду киян – досвід, яким може поділитися команда кардіохірургів Інституту серця на чолі з Борисом Тодуровим», — підкреслює лікарка-кардіолог, завідувачка поліклінічного відділення міського кардіологічного центру 2-ї міської лікарні Лариса Рудік.

 

 

Джерело

Новости Днепра