Погана якість повітря чи збіг метеоумов. Зранку в місцевих ЗМІ і телеграм-каналах поширюються повідомлення про погану якість повітря, посилаючись на мобільні застосунки PlumeLabs чи AccuWeather. Але чи дійсно ці показники відображають реальну ситуацію?
24 січня з 9.00 до 21.00 у Кривому Розі — несприятливі метеорологічні умови 2 ступеня. Про це попередили в міському управлінні екології, посилаючись на дані лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря в місті.
Але йдеться не про погіршення якості повітря, а сукупність туману, дощу та інших характерних для теплої зими чинників. А через це – накопичення забруднюючих речовин в приземному шарі повітря. Що, в свою чергу, є великим навантаженням на нервову, імунну системи й систему кровообігу людини.
Але варто знати, чому мобільні застосунки не можуть відображати фактичну ситуацію.
По-перше, вони використовують математичні моделі , які базуються на загальних даних про погоду, трафік і супутникові знімки і не враховують локальні особистості даних наземних станцій моніторингу та специфіку забруднення у промислових регіонах, таких як Кривий Ріг.
По-друге, на похибки впливають висока вологість або туман, які помилково можуть інтерпретуватись, як підвищення концентрації РМ 23 та РМ 10.
Саме тому відсутність локальних вимірювань збільшує ймовірність помилок у прогнозах.
Знайти достовірну інформацію можна на офіційних ресурсах: Аналітичного відділу показників атмосферного повітря КП «Інститут розвитку міста Кривий Ріг, аналітичного відділу якості атмосферного повітря Кривого Рогу, управління екології Криворізької міської ради, сторінці «Екомоніторинг Кривий Рі»г та інших. Яких саме — дивіться на фото нижче.
Суб’єктам господарювання у дні несприятливих метеоумов приписують скоротити викиди забруднюючих речовин в атмосферу. Це визначено Законом України «Про охорону атмосферного повітря» і передбачено нормативами екологічної безпеки в галузі атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин.
Щоб убезпечити себе від негативного впливу, криворіжцям радять:
— обмежити перебування на вулиці та відмовитися від тривалих прогулянок;
— щільно зачинити вікна та двері;
— вмикати системи кондиціонування та очищення повітря;
— проводити вологе прибирання у житлових приміщеннях, використовувати зволожувачі повітря;
— не палити і не вживати алкоголь, оскільки це підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та хвороб дихальних шляхів;
— збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день;
— промивати ніс і горло, вживати кисломолочні продукти, підсолену й лужну воду.
За додатковою інформацією можна звернутися до управління екології виконкому Криворізької міської ради: 92 13 63, [email protected], [email protected].