Водопостачання, тепло і укриття. У Кривому Розі з робочим візитом перебуває команда гуманітарного крила Єврокомісії. На черзі денній – продовження співпраці з відновлення Кривого Рогу.
В.о. міського голови Кривого Рогу Юрій Вілкул зустрівся з Гансом Дасом, заступником генерального директора Генерального директорату Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної підтримки та Йоханнесом Фромгольтом, координатором з питань швидкого реагування ЄС в Україні. Вони відвідали місця ракетних обстрілів цивільної інфраструктури міста.
«Я дуже дякую Євросоюзу, Єврокомісії за ту підтримку, яку вони нам надають по багатьом напрямках. Це – водопостачання, тепло і облаштування укриттів. Зараз маємо окреслити наші плани на 2025 рік. Співпраця стосується не лише допомоги для відновлення об’єктів після обстрілів, а заміни мереж тепло- та водопостачання, поставок обладнання, хімічних реагентів для очистки води та впровадження сучасних технологій. Бо йде бюджетний процес як у нас, так і у Європі», — зазначив очільник міста.
«Я тут сьогодні, щоб побачити результати співпраці між органами місцевої влади, підприємствами та всіма партнерами. І щоб донести думку, що Європейський Союз хоче і буде продовжувати підтримувати Україну у ці дуже важкі часи, — наголосив заступник генерального директора Генерального директорату Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної підтримки Ганс Дас.
«Ми надаємо гуманітарне фінансування від Європейського Союзу для багатьох організацій. Деякі з них працюють і тут, у Кривому Розі. Сьогодні ми відвідали місцевий водоканал та водоочисну станцію, щоб на власні очі побачити допомогу, яку, завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу, надає місту ЮНІСЕФ . Ми також допомагаємо обладнанням, генераторами, різноманітними засобами, в тому числі, медичного призначення, які необхідні сьогодні Україні. І ми налаштовані продовжувати цю допомогу стільки, скільки її потребуватиме Україна», — заявив Ганс Дас.
Це також одна із причин того, чому я тут, — наголосив гість.
«Я хочу розуміти потреби та найважливіші пріоритети для місцевої влади. Ми чули вибухи, що пролунали в місті вранці 21 листопада. Такі атаки продовжують наносити шкоду місту та його мешканцям. Нам доведеться працювати у всіх дотичних напрямках: від ремонту житла до налагодження водопостачання та водовідведення, від підтримки закладів охорони здоровʼя до посилення енергетичного сектору.
«У нас попереду кілька проєктів у секторі енергетики. До України з ЄС уже перевозять велике, дуже велике та важливе енергетичне обладнання, щоб допомогти із ситуацією з енергопостачанням. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну в усіх секторах та напрямках, де буде така потреба», — зазначив заступник гендиректора Генерального директорату Європейської комісії.