У Кривому Розі отримали дипломи 365 випускників Університету третього віку

Відкриті до нових знань: у Кривому Розі вручили дипломи 365 випускникам Університету третього віку. Ще 235 готові поповнити ряди його студентів.

Соціальний проєкт, започаткований у 2018 році Костянтином Павловим, продовжує успішно працювати за підтримки Фонду  «Українська Перспектива».

 

За час існування проєкту знання отримали  майже 2,6 тис. слухачів. Наразі, дипломи отримали випускники восьмої сесії. 

 

Педагогів та студентів привітав голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

 

«У нашому місті продовжує набирати популярність соціальний проєкт «Університет третього віку». Студенти поважного віку мають можливість отримати необхідні для повноцінного існування в сучасному світі знання, відчути себе потрібними та збагнути, що життя продовжується і межі пізнання не існує. У навчальній програмі велика увага приділяється курсу рідної мови, історії  міста, основам практичної психології, зокрема, навичкам триматися в стресових ситуаціях, яких зараз, на жаль, дуже багато. Серед пріоритетів — комп‘ютерна грамотність, вміння користуватись сучасними гаджетами, інтернетом. Знаю, що дуже  популярними залишаються основи хореографії та скандинавська ходьба», — звернувся до випускників Олександр Вілкул.

 

Він подякував  всім, хто працює над реалізацією проєкту: працівникам територіальних центрів, управлінь соціального захисту, професійним викладачам.

 

«Тільки разом, тільки в команді ми подолаємо  труднощі сьогодення і в подальшому створимо спільноту випускників Університету, щоб не втратити з ними зв’язок», — підкреслив голова Ради оборони. 

 

Протягом 2024 року було сформовано по 2 групи у 8 територіальних центрах міста та ще дві додаткові групи в Тернівському районі. Це вдвічі більше, ніж у минулі роки.

 

В Університеті навчаються за чотирма напрямками: комп’ютерна грамотність (інформатика); українська мова та історія Кривого Рогу; психологія; здоровий спосіб життя, що включає в себе скандинавську ходьбу, основи здорового харчування та бальні танці.

 

Для проведення занять з комп’ютерної грамотності було придбано 10 ноутбуків. Додаткові  культурні та розважальні заходи, які також увійшли до програми Університету, сприяли активному залученню літніх студентів Університету до соціального життя міста.

 

Кожна людина заслуговує на гідну старість і не повинна почуватися самотньою, тому підтримка соціальних установ  і програм соціальної сфери для людей поважного віку були і залишаються в  пріоритеті роботи міської влади, — впевнені в «Українській перспективі».

 

 «Цей соціальний проєкт дуже важливий, особливо в наш час. Воєнні дії негативно впливають на  психоемоційний стан, люди мало спілкуються між собою, виникають проблеми зі здоров’ям. Крім того, для нас важливе «живе» спілкування та підтримка. Від усіх студентів хочу подякувати Олександру Вілкулу за те, що проєкт «живе» та розвивається. Розуміємо, що зараз основна допомога спрямована  нашим військовим. Але ми вдячні за те, що й про нас не забувають!» — звернулась до організаторів проєкту випускниця Євгенія Залюбовська.

 

В новому семестрі  за парти Університету третього віку мають бажання сісти вже 235 чоловік. Адже молодість – то не вік, а стан душі.

 

 

Джерело

Новости Днепра