У Кривому Розі активно впроваджують «зелену» енергетику. В пріоритеті – школи, дитсадки, лікарні

Тепло від сонечка. У Кривому Розі разом з міжнародними інвесторами енергомодернізують 7 закладів освіти. В планах – ще 29-ть об»єктів.  

Кривий Ріг посилює енергетичну стійкість закладів охорони здоров’я, соціальних установ, шкіл, дитсадочків та  критичної інфраструктури. До співпраці з реалізації «зеленої» енергетики  залучає міжнародних партнерів – ЄБРР, GIZ, ЮНІСЕФ та інших.

 

В.о. міського голови Юрій Вілкул провів робочу зустріч з представниками фінської компанії «TROOK». Йшлося про запровадження  спільними зусиллями в Саксаганському районі нового пілотного проєкту з енергоефективності.  В дитсадку №14 встановлять сонячну електростанцію, утеплять будівлю та відремонтують покрівлю.

 

 «Активно займаємося питаннями енергоефективності, впровадженням новітніх технологій, які дозволяють, по перше, економити кошти на оплату енергоресурсів, а по-друге — підвищують енергетичну незалежність наших закладів, їх стабільну роботу. В умовах війни, загрози блекаутів це – надважливо. Зокрема, вже реалізовано п’ять проєктів з установки сонячних електростанцій. У роботі проєкт з ЄБРР по енергомодернізації перших 7 закладів освіти. Передбачається продовження цієї роботи (у межах проєкту) на 29 об’єктах.

 

У співпраці з GIZ плануємо встановити 3 когенераційні установки а також 4 газові блочно-модульні котельні у 4-х лікарнях та гібридну сонячну електростанцію з акумуляторами у медичному закладі в Інгулецькому районі. Дуже вдячні за підтримку та допомогу міжнародним інвесторам у напрямку енергоефективності», — наголосив Юрій Вілкул.

 

Компанія «TROOK» спеціалізується на питаннях сонячної енергетики та проєктів із термомодернізації, — розповів її гендиректор Магнус Лаас.

 

 «Наша компанія займається енергоефективністю будівель і не тільки. Ми раді, що доєдналися до відновлення України і підписали Меморандум про співпрацю і взаєморозуміння з Кривим Рогом. Від нашої команди дякую за запрошення до вашого міста. Нас дуже зацікавило питання підвищення рівня енергоефективності освітніх закладів, а саме садочків та шкіл. Тому, маючи скандинавський досвід, ми приїхали, щоб особисто оглянути об’єкти. У нас в Естонії теж є будівлі забудов «радянських» часів, які вже відновлені і підвищили свій рівень енергоефективності. Я розумію важливість для дітей комфорту та умов, в яких вони навчаються. Тому, наша команда готова до довготривалої спільної роботи з містом», — підтвердив пан Магнус.

 

У перспективі, після реалізації пілотного проєкту у  дошкільному закладі №14, цей напрямок планується масштабувати на інші соціальні об’єкти Кривого Рогу.

Джерело

Новости Днепра