У фейсбук-спільноті автомобілістів Кривого Рогу виклали свіже відео з реєстратора, на якому шахрай намагався спровокувати ДТП. Розбігшись від узбіччя, молодик сам кинувся під Міцубісі, вдарився об праві дверцята, розбив бокове дзеркало і впав на дорогу. Не пролежавши й хвилини, він раптом підскочив і прожогом кинувся навтьоки.
Водій спинився, вийшов із машини і розгублено оглянув її. На щастя, позаду їхав інший автомобіліст, в автівці якого був відеореєстратор, тож уся підставна «дорожна пригода» була знята на відео.
Це старий, давно відомий в Україні шахрайський трюк, коли аферисти самі кидаються під колеса, щоб одразу ж вимагати у приголомшеного кермувальника компенсацію за нібито спричинені тілесні ушкодження. Або ж вони згодом звертаються у поліцію як жертви зі свідченнями про «ДТП, у якій водій його збив і втік із місця пригоди». При цьому шахрай вказує номер машини, який він нібито абсолютно випадково запам’ятав. А далі починається банальний шантаж і вимагання грошей аферистом від власника автівки.
У таких випадках правники радять обов’язково викликати поліцію на місце. Якщо на авто немає відеореєстратора, то варто знімати на мобільний телефон – які у «постраждалого» є травми, які пошкодження є на автомобілі. Це допоможе експертам зрозуміти, з чиєї провини сталася аварія.
Іноді таке навмисне потрапляння людей під машину може передувати викраденню авто. Доки водій з’ясовує, що сталося, напарники шахрая швидко сідають за кермо та викрадають його.
Варто зазначити, що через страх відповідальності водії ладні сплатити будь-яку суму грошей, яку вимагають злодії. Однак, якщо жертва після цього напише заяву про наїзд, то водія можуть визнати винним. За те, що поїхав із місця ДТП, відкриють кримінальне провадження.
«За деякий час ця людина може звернутися до правоохоронних органів, і ви як учасник, який не викликав правоохоронців на місце ДТП, можете перебувати в розшуку, і ваш автомобіль може перебувати в розшуку. У цьому ж випадку довести вашу правоту буде набагато складніше», — кажуть поліцейські.