Мешканка Дніпра отримала від страхової понад 103 тис. грн відшкодування за ДТП на свій рахунок у ПриватБанку. Про це якось дізналися шахраї, бо власниця Porsce Cayenne встигла лише сплатити за паркування, як ввечері з її рахунку почали зникати гроші. В процесі розслідування з’ясувалося, що гроші вкрали через шолом віртуальної реальності. Про деталі цієї дивної справи читайте у матеріалі «Дніпра Оперативного».
Як йдеться у рішенні суду, злодії знімали по 19,99 доларів 79 разів, а на 80-ту спробу жінка здогадалася, що з її рахунком відбувається щось не те, та заблокувала картку. Про списання коштів вона дізналась випадково. Телефон вібрував й вона, подумавши, що це оповіщення про повітряну тривогу, взяла гаджет та побачила, що активований її профіль у «Приват24». Зайти в інтернет-банкінг ані за допомогою коду, ані за допомогою Face ID власниця рахунку не могла.
Тоді дніпрянка подзвонила на гарячу лінію ПриватБанку 3700 та заблокувала рахунок. Після цього шахраї ще тричі намагалися зняти гроші, але це їм не вдалося. Щоб повернути кошти та покарати злочинців, жінка звернулася до поліції, а ПриватБанк подав заявки на повернення списаних заощаджень.
В результаті, з 79 списань кошти вдалося повернути по 35 переказам – всього на суму майже 27 тис. грн. За правилами Міжнародної платіжної системи, по картках VISA банк може подати 35 заявок на повернення, а інші операції мають бути оскаржені через правоохоронні органи. Проте жінку це не влаштувало й вона звернулась до суду.
Що було у суді
Мешканка Дніпра у позові просила, щоб ПриватБанк повернув їй 33 тис. 829 грн з коштів, які вкрали шахраї. Це сума по 44 заявкам на повернення, які не задовольнили. Крім того, клієнтка банку просила компенсувати їй по 10 тис. грн моральної шкоди та витрат на адвоката.
Жінка пояснювала, що ремонт автівки вона зробила до того, як отримала виплати від страхової компанії. Частину коштів вона попросила у борг, а частину витратила з кредитки. Коли злодії вкрали гроші, то вона була змушена виправдовуватися перед друзями, у яких позичала, та просити виплатити борг пізніше. Адже коли банк поверне їй гроші, що зникли з карткового рахунку, вона не знає. Тобто тим самим дала змогу людям думати про неї як про непорядну людину.
У відповідь представник банку в суді пояснив, що гроші б не зникли, якби клієнтка не повідомила конфіденційну інформацію стороннім. Проте цікавою була відповідь фінустанови на запит адвоката щодо виписки по картці: в графі «деталі операції» були слова OCULUS DIGITAL. Виявилося, що це шолом віртуальної реальності з широким полем зору.
Проте на цьому негаразди не завершилися. Навіть після заміни картки хтось знов намагався списати з рахунку постраждалої 1 бразильский реал.
Що вирішила суддя
Суддя Красногвардійського районного суду у Дніпрі Наталія Токар стала на бік клієнтки ПриватБанку. Суддя пояснила, що доказів того, що жінка комусь передала паролі від свого рахунку не було. Тому банк мав повернути на її рахунок 33 тис. 829 грн.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як заробляють шахраї, видаючи себе за працівників банку та переконуючи встановити “оновлений” мобільний додаток. А також публікували поради щодо захисту від шахраїв для родичів військовополонених і зниклих безвісти.