У Дніпрі відкрили унікальну мініскульптуру «Золота Роза», присвячену Єврейській громаді міста

Золота Роза

У суботу, 17 грудня, у Дніпрі відкрили пʼятнадцяту мініскульптуру, яку присвятили Єврейській громаді міста. Назва скульптури однойменна з назвою центральної синагоги у Дніпрі «Золота Роза», яка є серцем дніпровської єврейської громади. Про це повідомляє «Дніпро Оперативний», посилаючись на пресслужбу міськради Дніпра. 

«Ця скульптура символізує мультикультурність нашого Дніпра, багатоконфесійність і головне — комфортність проживання і розвитку для будь-якого українця чи гостя нашої країни», — зазначив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Євген Хорошилов.

Золота Роза

Під окупацією, без світла та звʼязку мініскульптуру для Дніпра створив Владислав Кириченко з Херсону. Його кандидатуру як автора мініскульптури «Золота Роза» обирали більше року тому серед багатьох претендентів. Під час окупації Владислав відмовився залишати рідний Херсон, втім продовжив творити. 

«Була дуже велика небезпека для нього, бо одна із мініскульптур, які Владислав створив для Херсону, була викрадена рашистами, тому була небезпека, що могли прийти і до нього. Тому процес створення можна сказати був підпільний і він все одно шукав можливості для роботи», — зазначив автор проєкту «Відчуй Дніпро» Карен Агаджанян. 

Відкриття п’ятнадцятої мініскульптури приурочили до початку святкування єврейського свята Хануки: «Велике свято світла та добра, сили духа, перемоги світла над темрявою і ця маленька скульптура, яка зроблена з великою любовʼю в таких драматичних обставинах стає назавжди символом і серцем нашої громади», — зазначив директор єврейської громади Дніпра Зєлиг (В’ячеслав) Брез. 

Доторкнутись та відчути «Золоту Розу» можна на парапеті перед входом до Хоральної Синагоги, що розташована у Дніпрі. 

Нагадаємо, проєкт «Відчуй Дніпро» третій рік поспіль активно реалізовує встановлення мініскульптур по місту. У Дніпрі вже існує 15 історичних символів нашого міста. Крім «Золотої Рози» вже встановлені скульптурки: «Дніпровські лоцмани», «Фанат «Дніпра», «Печиво «Дніпро», «Студентська заліковка», «Трамвайчик», «Дніпровська ракета», «Марафонець», «Диригент Гурген Карапетян», «Міст Олександра Поля», «Кіт Василь», «Муза Вадима Сідура», «Катеринославська цегла», «Пилосмок «Ракета», «Лікарська валіза Лешко-Попеля». 

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, яка ситуація зі світлом та теплом у Дніпрі. 

Джерело

Новости Днепра