У Дніпрі будівлю Головпоштамту повернули у державну власність

У Дніпрі будівлю Головпоштамту повернули у державну власність Пам'ятка архітектури повернулась у державну власність

Олексій Александров

Суд задовольнив позов Центральної окружної прокуратури Дніпра та повернув у державну власність будівлю Дніпровського головпоштамту. З 2017 року вона знаходилась у власності приватної особи. Пам’ятка архітектури вартістю 137 мільйонів гривень знову стала надбанням держави. 

До того, як будівлю приватизували, вона знаходилась на балансі “Укрпошти”, проте у 2017 році перейшла у власність ПАТ “Укрпошта”. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу прокуратури в Дніпропетровській області. 

Як виявилося пізніше, будівлю незаконно приватизували і в неї з’явився новий власник. Дніпровська Центральна окружна прокуратура оскаржила це рішення, оскільки Головпоштамт є пам’яткою архітектури історії та місцевого значення. 

Згідно з чинним законодавством, пам’ятки архітектури та історії приватизації не підлягають.У 2022 році Рішенням господарського суду Дніпра Головпоштамт повернули у власність держави. 

Більше про історію Дніпровського головпоштамту ви можете дізнатися тут. Також читайте, як архітектори представили концепцію забудови історичного пагорба у середмісті Дніпра. Окрім того, читайте, як зміниться проєкт комплексу Artel на проспекті Дмитра Яворницького і вулиці Пастера. Та що планують побудувати замість Будинку торгівлі.

Джерело

Новости Днепра