Криворіжці – перші. На чемпіонаті України з боротьби самбо криворізькі спортсмени принесли перемогу збірній області: десять бронзових, сім срібних та три золоті нагороди.
Кривий Ріг підтверджує реноме одного з провідних центрів популяризації боротьби самбо. З ініціативи голови міської федерації та віцепрезидента Національної федерації самбо України Євгена Понирка наше місто приймало найкращих спортсменів на килимі всеукраїнських змагань.
«Вперше в історії нашого міста проводимо чемпіонат України з самбо та бойового самбо. Це відбір на чемпіонат світу, який буде проходити в Казахстані. До нас приїхала майже вся Україна, майже всі області, змагання дуже потужні», — оцінює перспективи голова міської федерації самбо, віцепрезидент Національної федерації самбо України Євген Понирко.
Чемпіонат України з самбо серед дорослих зібрав близько двохсот учасників з усієї України. Більшість — із самого дитинства прокладають шлях до чемпіонства у боротьбі.
«Ми знаходимо сили, ми борці, у нас бадьорість духу, у нас — ні кроку назад. Я сам із греко-римської боротьби, тренуюсь у Дніпрі у тренера з дзюдо Георгія Гавриша і паралельно займаюсь самбо. Це мій другий турнір з самбо, перший був на Кубку України і зараз це чемпіонат України», — говорить представник Донецької області Артем Краснянський.
«У Кривому Розі я востаннє боровся, коли мені було 8 років, а зараз – 38. У мене вже троє дітей, які також самбісти. Я підтримую їх і сам беру участь в змаганнях, бо маю таку можливість. Хочу виграти або відібратись на чемпіонат світу, покращити своє звання до майстра спорту міжнародного класу», — пояснює представник Хмельницької області Олександр Брус.
На відкритті всеукраїнських змагань — чимало почесних гостей. Це голова Ради оборони міста, десятки інших партнерів, які допомогли в організації чемпіонату України на криворізькій землі. Вони отримали подяки за підтримку боротьби самбо. Також серед присутніх — військові. Від віцепрезидента Національної федерації самбо Євгена Понирка сертифікати на 50 тисяч гривень отримали представники військових підрозділів Нацгвардії та батальйону «Арей».
«Самбо — це вид спорту мужніх людей, він гартує характер, виховує справжніх чоловіків та дівчат, справжніх патріотів. Я хотів би подякувати всім, хто долучився до організації цих змагань, в першу чергу, Криворізькій федерації самбо на чолі з Євгеном Понирко. Ми всі бачимо, як за останні кілька років самбо у Кривому Розі набирає обретів і місто стає одним з найпотужніших в цьому виді спорту», — наголошує Олександр Вілкул.
Чемпіонат України з боротьби самбо в Кривому Розі — унікальна подія для міста, діляться місцеві фахівці. Адже участь у змаганнях беруть лише перші номери. Це мотивує криворізьких самбістів до покращення результатів у спорті та підвищення в спортивному класі. Подальший розвиток цього виду спорту включає також у себе суттєву реабілітаційну складову.
«Змагання проводяться за міжнародними правилами, які трохи змінились. Вагових категорій стало менше. Серед новинок — інклюзивне самбо для людей з вадами . Вони мають право на повноцінну участь у житті суспільства», — впевнений головний суддя змагань Сергій Юріцин.
Високу волю до перемоги продемонстрували в національних змаганнях криворіжці. У складі провідних міських осередків популяризації боротьби самбо — десять бронзових, сім срібних та три золоті нагороди.
У командному заліку перемогу святкувала збірна Дніпропетровщини. Друге місце вибороли самбісти із Харківщини, а третє — з Вінницької області. Переможці та призери отримали грошові нагороди та медалі і Кубки від міської федерації самбо. Чемпіонат України зі спортивного і бойового самбо серед чоловіків та жінок пройшов за підтримки Ради оборони Кривого Рогу.