Гучні вибухи на землі та розриви у небі виводять з рівноваги не лише людей, а й тварин. Вони особливо чутливі до небезпеки. Після ракетних прильотів багато чотирилапих у стресовому стані стрімголов тікають із дому.
Так, після ракетної атаки, на Східному-1 пустився навтьоки з двору молодий пес Айс. Власники собаки засумували і почали шукати свого улюбленця в соцмережах. Тому, хто поверне їм алабая, хазяйка пані Євгенія навіть пообіцяла винагороду.
І небайдужі криворіжці відгукнулися. На Дніпровському шосе хлопчика побачили, прихистили і згодом передали власникам. Про щасливий кінець історії Айса розповіла сама ж хазяйка собаки.
«Гучний звук є ключовим зовнішнім подразником, який викликає стрес у собаки, — пояснюють зоопсихологи. – Крім того, вони відчувають настрій господаря. Людина на нервах може загладжувати домашнього улюбленця, розмовляти з ним, пестити. Втім, якщо людині це допомагає, то тварина навпаки – переймає цей настрій і сама починає стресувати. Тварина може тікати, ховатися, труситися від негативних емоцій або страху».
При стресі виділяються гормони кортизолу, адреналіну та норадреналіну. Це шкодить тварині: знижується імунітет, можуть виникнути запалення підшлункової залози, печінки, проблеми з травленням або сечовиділенням. Якщо собака зі слабкою серцево-судинною системою, стрес здатний призвести до смерті.
У домашніх умовах розпізнати стрес можна за характерними ознаками:
- підтиснутий хвіст і опущена голова;
- збуджене гавкання;
- спроби втекти чи заховатися в темне, спокійне місце;
- розлади травлення.
Помітили зміни в поведінці вашого улюбленця — вирушайте на консультацію до ветеринара. Для заспокоєння чотирилапого є чимало засобів: розпилювачі, дифузори, змінні блоки з феромонами, нашийники. Чимало існує іграшок – підійдуть як канати, так і м’які іграшки, які можна гризти. Також можна зменшити кількість світла в приміщенні або придбати собаці будиночок, який закривається.
Джерела — соцмережі, Українська правда.