Декілька днів тому мешканці Дніпра стали свідками моторошної картини — на смітнику на вулиці Героїв Рятувальників хтось залишив кілька домовин. Цікаво, що поряд — жодного ритуального бюро чи кладовища. Поки в мережі люди ділилися десятками теорій, звідки вони там взялися, труни зникли. Чим закінчилася ця історія, пише “Дніпро Оперативний”.
Фотографії трун, на перший погляд, зовсім нових, швидко розлетілися по місцевих пабліках, викликавши хвилю обговорень. Доки містяни мудрували, як їх звідти прибрати, приїхав невідомий, завантажив домовини в авто і зник. Пізніше ці ж самі труни бачили у приватному секторі на вулиці Льотчиків.
Сусіди розповідають: так запанікували через побачене, що навіть викликали поліцію. Втім, у коментарі виданню “Дніпро Оперативний” в поліції кажуть, що за вказаним фактом не надходило повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень. Куди поділися домовини — ніхто не знає. Після скандальної історії їх більше не бачили.
Ситуацію прокоментували у Департаменті екології міськради.
“Ми відреагували на інформацію про труни біля сміттєвих баків на вул. Героїв Рятувальників. Але виявилося, що їх там вже не було. Якщо б вони там стояли, то ми мусили б їх прибрати, бо це вважається негабаритним сміттям”, — розповіла заступниця начальника департаменту Ірина Козлова.
Куди подіти великогабаритне сміття?
Нагадаємо, що офіційною компанією, яка займається вивезенням сміття в Дніпрі, є ТОВ «Екологія-Д». Для тих, хто має договір із компанією, вивіз великогабаритного сміття входить у тариф і не потребує додаткової оплати. Якщо ж угоди немає — доведеться платити окремо: за послугу вивезення (від 200 грн), роботу вантажників (від 200 грн), та ще й за кожен кілометр транспортування (від 25 грн/км). Наприклад, ЗІЛ з вантажниками обійдеться від 3000 грн, а оренда екскаватора — від 1000 грн/год.
Великогабаритне сміття, зокрема й ті ж труни, можна залишати на спеціальних майданчиках біля контейнерів, але за умови, що вивезення організовано відповідно до правил. Якщо сміття накопичується або створює незручності — містяни можуть оформити заявку через сайт контакт-центру Дніпра або телефоном:
- 056 732 12 12
- 095 732 12 12
- 096 732 12 12
- 073 732 12 12
Також звернення можна надіслати на електронну пошту [email protected] або залишити повідомлення у Telegram-каналі Геннадія Корбана. Заявки розглядають протягом трьох днів.
За неправильне викидання великогабаритного сміття передбачено штрафи:
- від 340 до 850 грн — для фізичних осіб;
- від 850 до 1700 грн — для підприємців і юридичних осіб.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, яка відповідальність за мародерство та інші злочини під час війни. А ще ми писали про дніпрянина, який тримає у страху сусідів.