У межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова, Група Метінвест стала надійним помічником захисників України. Компанія постачає оборонцям якісну амуніцію, дрони, тепловізори, генератори, мультизарядні станції, комунікаційне обладнання, надає автівки й пальне. Загалом на підтримку Збройних сил Метінвест спрямував більш як 1,6 млрд грн.
Українська історія зберігає багато пам’яток про козацьку звитягу. Добрий кінь, шабля, тютюн та люлька – ось той нехитрий скарб, що був потрібен козакам, аби нищити ворогів. Для особливо складних завдань були невразливі до зброї характерники, які вміли чаклувати й бачити за кілька верст.
Сьогодні волелюбним нащадкам козацького роду для перемоги на полі бою потрібне сучасне оснащення – розвідувальні «пташки», далекоміри, залізні «коні» та міцна броня, що береже від куль. З цим устаткуванням українським захисникам допомагає Група Метінвест.
За рік повномасштабної війни Група Метінвест у межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова спрямувала на підтримку захисників понад 1,6 млрд грн.
У повітрі й на землі
На початку вторгнення РФ дрони, необхідні кожному підрозділу ЗСУ, стали майже дефіцитним товаром. Їх годі було знайти в Україні, за кордоном також розпродані. Метінвест доклав неймовірних зусиль, щоб привезти військовим цю техніку, – замовлення робили в Європі та США. Загалом за рік захисникам передали 1200 БПЛА. Зазвичай це різні моделі DJI Mavic 3, Autel EVO II та інші, більш специфічні, екземпляри.
Сфера використання дронів надзвичайно широка. Основне їх призначення – виконувати розвідувальні завдання. Також вони потрібні, щоб коригувати удари по наземних і морських об’єктах, перехоплювати повітряні цілі, керувати вогнем тощо.
«Соколине око»
DJI Mavic 3 – передовий квадрокоптер із вбудованою камерою Hasselblad, яка знімає високоякісні зображення та відео. Максимальна висота польоту – 6 км, час перебування в повітрі – до 50 хв. Гранична відстань польоту – 30 км. Діапазон робочих температур: -10 – +40°C.
«Повітряні очі» від Метінвесту отримали Державна прикордонна служба України, Головне управління розвідки, Національна гвардія України, сухопутні війська.
Тепловізори також входять у програму забезпечення військових у межах діяльності Сталевого Фронту. Це обладнання незамінне вночі та під час холодів, адже фіксує людину чи температурний слід техніки на відстані понад 1500 метрів. Усього на передову зусиллями компанії відправили 1700 тепловізійних приладів.
Не менш важливим за зброю на полі бою є зв’язок. Розуміючи його необхідність, Метінвест відправляє оборонцям обладнання для побудови мереж комунікації: командирські й автомобільні радіостанції, антени, роутери й ретранслятори. Чергова партія такого устаткування нещодавно потрапила до бійців третьої окремої штурмової бригади ЗСУ.
Чотириколісні помічники
Підвозити техніку та боєприпаси, виконувати рейди в тил ворога, перекидати особовий склад, змінювати бойові позиції, евакуювати поранених – ось лише деякі завдання, що виконують фронтові автівки. Їх не буває забагато, бо машинам добряче дістається під час обстрілів.
На початку війни Метінвест передавав захисникам техніку спецпризначення з підприємств компанії. Це були вантажівки, бульдозери, екскаватори. Вони працювали на зведенні укріплень і будівництві захисних споруд. Але згодом компанія налагодила постачання пікапів, повнопривідних джипів та мікроавтобусів для військових. Автомобілі купували, привозили з-за кордону, ремонтували й оснащували за запитами військових коштом Групи.
Окрім звичайних машин, компанія придбала в Європі «швидкі». Зараз спеціалізовані автівки допомагають рятувати життя поранених захисників. Загальна кількість чотириколісних помічників, що Метінвест, передав ЗСУ протягом року війни, – 321 автівка.
У межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова, Метінвест надав українським захисникам 321 машину різних типів і призначення, зокрема «швидкі».
На додаток до автомобілів, компанія надає пальне. Наразі його кількість сягнула 1,1 млн літрів. Це витратник, який завжди потрібен на передовій, але особливо його потребували на початку ворожого вторгнення. Тоді Метінвест допоміг оборонцям закрити нестачу бензину й ДП.
Автономна енергія
Коли армія РФ почала нищити об’єкти критичної інфраструктури, в Україні утворився дефіцит електроенергії. Ця ситуація також вплинула й на військових. Постало питання, як забезпечити армію надійними джерелами живлення, що не залежать від центральної мережі. Доцільно було закупити для підрозділів генератори й потужні павербанки, тому Метінвест додав це обладнання до регулярної допомоги захисникам. Завдяки оперативним діям компанії вдалося вчасно придбати та доставити оборонцям 273 генератори та мультизарядні станції EcoFlow.
«Наші захисники завзято просуваються вперед, щоб очистити Україну від ворогів. А ми потурбувалися про те, щоб у ЗСУ були автівки та повні баки пального. Ця війна побудована на мобільності й умінні випереджати противників. Саме тому ми також передаємо військовим технологічні дрони й тепловізори. І поки оборонці відстоюють незалежність нашої країни на передовій, Група Метінвест є їхньою надійною опорою в наближенні перемоги України», — зазначив Юрій РИЖЕНКОВ, генеральний директор Групи Метінвест.
Сталевий захист
Поміж усієї допомоги, яку Група Метінвест надала захисникам, не можна не згадати про візитку компанії – бронежилети. Наразі їхня кількість перевищила 150 000. Сталь для броні виготовляють на підприємствах компанії, готові вироби випускають наші партнери. На додачу до броніків Метінвест закупив 25 000 касок і шоломів, щоб якомога більше військових мали якісну амуніцію.