Галявини тюльпанів, вишневі садки і ілюзія космічності на схилах Петровського відвалу. На одній з локацій Криворіжжя сьогодні висаджували квіти.
Петровський відвал. 150-метрові гори породи неземних червоних відтінків вже багато років ваблять любителів екстриму. Як і краса Кривого Рогу з висоти пташиного польоту.
Екскурсантка Інна на Петровському відвалі вже вшосте, тюльпани висаджує вдруге. Настрій чудовий, бо дуже любить подорожувати.
«Люблю дивитися на місто з висоти пташиного польоту. Звідси видно промисловий Кривий Ріг, під ногами мінерали, про які тільки чули. Вважаю, це цікаво і для молоді і для старшого покоління. Тут ми ходимо по камінню з тисячолітньою історією», — тішиться жінка.
Туристичний гід Володимир Огур на Петровський відвал піднімається 193-й раз.
«Сьогодні на нас чекає коротка історія місцевості, де ми знаходимося. З’ясуємо, кому вона колись належала, як з’явився відвал. Екскурсантам запропоную відгадати, чому він так називається. Подивимось геологію Глеюватського кар’єру і висадимо тюльпани, бо сезон», — ділиться планами пан Володимир.
У тюльпанової традиції є своя історія.
«Ще в 2015 році я звернув увагу на південний схил відвалу, який дуже гарно проглядається з міста. З’явилась ідея засадити його квітами, щоб коли вони заквітнуть, було видно з найвіддаленіших куточків міста. Відпрацював технологію посадки і з тих пір включив в осінні маршрути елементи рекультивації», — розповідає екскурсовод.
Володимир Огур мріє про тюльпанові поля на місці відвалів. Вишневий садочок, посміхається, тут вже є.
«Якраз в ньому і садитимемо сьогодні, щоб навесні побачити неймовірної краси квітник. Є Маріупольська галявина, де висаджено близько 300 садженців дерев і чагарників», — каже чоловік.
Схоже, що квітучими галявинами на криворізьких відвалах поки що разом з однодумцями опікується лише пан Володимир. Щоб побачити навесні на схилах власний тюльпановий рай.