“Тільки не “руській мір”: у Дніпрі постраждалі розповіли про наслідки ранкового ракетного удару

“Тільки не “руській мір”: у Дніпрі постраждалі розповіли про наслідки ранкового ракетного удару Всюди тони уламків

Олексій Александров

У суботу, 26 листопада, росіяни завдали удару по приватному сектору. Мешканці Дніпра чули щонайменше два потужні вибухи. В наслідок вибуху російської ракети частково зруйновано 7 домівок. Наразі відомо про 13 постраждалих, серед них — 17-річний юнак. Окрім того, відомо про інший “прильот”. Рятувальники досі не можуть знайти одного співробітника підприємства. 

Зараз на місці вибуху ворожої ракети працюють рятувальники та поліція. Інформатор побував на місці події та поспілкувався з очевидцями.

Пожежники досі намагаються ліквідувати завали від ворожих ракетних ударів. За словами рятувальників, є ймовірність того, що під зруйнованими домівками лежать люди. Також вибухом зачепило ще школу та школу-інтернат. 

Розбиті вікна неподалік вибуху Розбиті вікна неподалік вибуху

Мешканці прилеглих домівок об’єдналися у скрутну хвилину та намагаються допомогти своїм сусідам. Всюди біля вибуху можна побачити наслідки “руського міру” — дим, вогонь, руїни від домівок, вбиті тварини, згорілі авто та тони уламків. А також горе на обличчях людей, які залишились без житла та у яких постраждали рідні чи знайомі. В деяких домівках досі палає вогонь. Загальна площа пожежі сягає 500 метрів. 

В деяких домівках досі палає вогонь В деяких домівках досі палає вогонь Люди залишилися без житла Люди залишилися без житла

Наразі люди згуртувалися і допомагають сусідам у таку тяжку годину.

Обвалилась стеля Обвалилась стеля

Постраждалі прибирають скло, уламки з дахів будинків, розбиті віконні рами та прилеглі території. 

Згоріла автівка Згоріла автівка Воронка від ракети Воронка від ракети «Руській мір» несе лише смерть Люди рятують своїх улюбленців Люди рятують своїх улюбленців Знову уламки, яких тони Знову уламки, яких тони

Нам вдалося поспілкуватися з постраждалими. Багато, хто з мешканців знаходився у домівках в момент “прильоту” та деякі отримали незначні поранення.Багато людей у шоковому стані. 

“Спочатку був гучний вибух, аж приголомшило. Потім як землетрус, з ніг підкошувало. У мене знайомий у цьому домі живе, він зараз три слова говорить. Сусідам прилетіла ракета. Я бачив людей, кров, багато з собаками виходили, навіть дівчина в реанімації”, — розповідає Микита. 

“Перше, що я побачила це дим, руїни. Все розбито. Від нашого будинку залишилися лише самі стіни, там немає нічого”, — каже Тетяна. 

Під завалами можуть бути люди Під завалами можуть бути люди

Один мешканців зруйнованого будинку розповів нам, що в момент вибуху в домі знаходились він та його дружина. Після “прильоту” дім почав руйнуватись і його дружина пішла до вікна, бо в домі не було драбини. Жінка почала перелазити, повисла на вікні і роздався ще один вибух. Вибуховою хвилею її відкинуло на камені. Наразі жінку шпиталізували у лікарню.

“Що можна сказати, коли у тебе немає того, на що ти все життя працював? Мені вже 55 років. Дружина в мене на пенсії. Залишився голий та босий”, — розповів Владислав. 

Також він додав, що досі не може знайти та поховати свого собаку, який лежить під уламками його будинку. 

Пожежники досі намагаються ліквідувати завали Пожежники досі намагаються ліквідувати завали

 

Станом на вечір 26 листопада, до медзакладів Дніпра за допомогою вже звернулися 13 осіб. Четверо знаходяться під наглядом лікарів. Серед них 17-річний хлопець. 

Раніше Інформатор повідомляв, що у Дніпрі 26 листопада мешканці чули три потужні вибухи. Міський голова Дніпра Борис Філатов прокоментував ранкові ракетні удари. Також писали, що сили ППО збили три російські ракети над Дніпропетровською областю.

Джерело

Новости Днепра