Театр з Кам’янського феєрично виступив на гастролях у Польщі

Як ми повідомляли раніше, театр імені Лесі Українки минулого тижня побував на гастролях у польському  місті Плоцьк. Колектив театру відправився у Польщу на запрошення Драматичного театру ім. Єжи Шанявського, який розташований у цьому місті.
На сцені цього театру для польських глядачів та українських переселенців наші артисти показали легендарну виставу «Тартюф», казку «Золоте курча» українською мовою із синхронним перекладом польською та концерт «З Україною в серці». Кожен із цих заходів збирав повні зали глядачів, які тепло сприймали гру наших акторів , що підтверджує той факт, що місцеві мешканці дійсно цікавляться українською культурою.

гастроли
Гастролі нашого театру отримали також високу оцінку представників офіційної влади Польщі. Присутній у залі маршал Мазовецького воєводства (до складу якого входить і Варшава) Адам Струзик підкреслив важливість подібного культурного обміну в такі складні для української нації часи. А Кшиштоф Шустер — голова правління Спілки польських художників — привітав акторів від імені всього осередку польських художників.
В офіційному звернені організаторів гастролів зазначається, що ці гастролі повинні певною мірою підтримати і наших співвітчизників, які змушені були покинути Україну після повномасштабного російського вторгнення: «Приймаючи 6-7 листопада український колектив, ми б хотіли створити для українців, які проживають в Плоцьку та його околицях, можливість відвідати виставу їхньою рідною мовою».
Наші актори, незважаючи на щільний графік, також змогли побувати на екскурсіях і ознайомитись з місцевими пам’ятками культури та архітектури.
Хочемо нагадати, що Драматичний театр ім. Єжи Шанявського з міста Плоцьк був учасником театрального Фестивалю «Класика сьогодні», який регулярно проводився у нашому місті до війни. У травні 2019 року його артисти на Основній сцені Театру ім. Лесі Українки показали чудову виставу «Приборкання норовливої» за п’єсою В.Шекспіра. Тоді польські артисти отримали приз «За найяскравіший  акторський ансамбль».

Новости Днепра