Такого немає ніде у світі! Криворіжців дивувала «Зимовою казкою» Національна капела бандуристів

«Зимова казка», навіяна прадавніми й по-сучасному обробленими колядками, зачарувала криворізьких глядачів. А розповіли ту багатоголосу музичну оповідь неймовірні дзвінкі бандури.

До Кривого Рогу з концертом завітала Національна заслужена капела бандуристів України імені Георгія Майбороди, яка відсвяткувала вже 106 років! Зустріли її в нашому місті з аншлагом, вдячністю й захопленням. Бандуристи здивували колядками та щедрівками з усіх куточків України, улюбленими й маловідомими, акапельними та з інструментальним супроводом.

 

Різдвяне концертне турне під назвою «Зимова казка» колектив провів у шести містах України, перед тим відвідавши Європу.

 

«З грудня ми ще колядуємо, тому й досі говоримо: «Христос ся рождає, славімо його!» — коментує репертуар капели генеральний директор-художній керівник, народний артист України Юрій Курач. — У грудні ми колядували по Європі, в січні – по Україні. Вже виступили в Полтаві, Черкасах, Кропивницькому. Хочемо показати вам нашу коляду і засвідчити, наскільки багата українська культура, традиції. Покажемо і трошки класики, і сучасних колядок».

 

Шануючи класику, колектив все ж рухається вперед і виконує колядки, які звучать зовсім по-новому. Так, «Маланка» пролунала в новій обробці, а відомий «Щедрик» приголомшливо грянув чоловічим складом і з бандурами. Це і є фірмовий колорит найстарішого в країні музичного колективу.

 

«Наш почерк — звучання бандури, яку більше не має ніхто в світі. Ми зі сцени нагадуємо людям, що 5 грудня в місії ЮНЕСКО козацько-лірницьке мистецтво, нарешті, було визнане нематеріальною спадщиною. Наш народ має чим пишатися», — впевнений керівник капели.

 

Бандурист Олексій Грицишин — племінник відомого у Кривому Розі співака і син композитора. Його дитинство пов’язане з Кривим Рогом, а з 2014 року чоловік працює в капелі бандуристів, тому за першої ж нагоди намагається привезти музикантів до рідного міста.

 

«Хочемо подарувати людям, які живуть під обстрілами, розраду й втіху. У Кривому Розі живе моя мама. Для мене – справа честі заграти тут. До речі, для європейського туру ми не взяли у держави жодної копійки. Нас фінансує Мінкульт, маємо дозвіл виїзду за кордон, щоб пропагувати нашу культуру в Європі. І робимо це на ті гроші, які нам донатять глядачі, їздимо й харчуємось власним коштом. Наш різдвяний тур у 18 концертів пройшов із великим успіхом: Париж, Брюссель. Пісні ми перекладаємо іноземними мовами, щоб глядачі розуміли, про що співаємо. Це такий прадавній ген українського кобзарства, якого немає ніде в Європі. Коли ми виступаємо, перші 5 хвилин глядачі не розуміють, як це все можливо».

 

На криворізькій сцені – 40 артистів (11 учасників капели зараз воюють у ЗСУ). Родзинкою туру стала запрошена солістка Національної опери Яна Іларіонова. Її ніжний жіночий голос став окрасою в обрамленні потужних чоловічих.

 

Криворіжці були вражені й подивовані концертом, бо цілющі властивості музики сумніву давно не підлягають…

 

Джерело

Новости Днепра