Свердловини, генератори та електротранспорт: мер Дніпра Філатов про відключення світла

Свердловини, генератори та електротранспорт: мер Дніпра Філатов про відключення світла Мер Дніпра Борис Філатов відповів на питання, які можуть виникати у містян у зв'язку з відключеннями електропостачання

Олег Більдін

Повномасштабна війна триває. Війська рф намагаються зруйнувати енергетичну інфраструктуру України. Спеціалісти роблять усе можливе, щоб наше місто могло функціонувати у таких надскладних умовах. 

Мер Дніпра Борис Філатов у своїй публікації дав відповіді на питання, які можуть виникати у містян у зв’язку з масовими відключеннями. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на його сторінку. 

Питання та відповіді з поста міського голови наводимо нижче.

Чому не можна розвозити воду по усіх дворах та роздавати її усім охочим?

«Тому що місто Дніпро більше за розмірами, ніж Харків та Одеса, та у нього немає тисяч машин-водовозок. Так само як цих тисяч водовозок немає в жодному місті світу. Це раз. Крім цього, якщо відключились насоси, які качають воду по трубах, то, значить, відключились і насоси, які можуть закачувати воду у гіпотетичні водовозки. Л — логіка. Розумієте? Це два».

Чому не можна на кожен насос/котельну/дірку у д… поставити свій окремий генератор?

«Тому що стільки генераторів не накупишся. Це раз. Але в цьому і нема жодного сенсу. Генераторами навіть в 1 мегават не можна “підняти” обладнання в 3 або 4 мегавати. Генераторів таких не винайшли. Це два. Ні. Звичайно, генератори у 3 мегавати теоретично є, але виробляти їх треба на індивідуальне замовлення роки два і палива на нього треба ешелони».

Чому постійно зупиняють електротранспорт?

«Тому що він також на “високому боці” і до кожного тролейбуса генератор точно не приладнаєш. Це буде вже тоді не тролейбус, а автобус. Л — Логіка. Розумієте?»

Чому Захід нам не допомагає з обладнанням, як зі зброєю?

«Захід нам допомагає, але проблема у тому, що в нас ще з часів СРСР дещо інше обладнання, яке не вироблялось і не виробляється на Заході. Про це нам з мерами навіть сам Макрон казав. Уявляєте, він знає, а ви — ні? І сусіди наші, погані, знають про це теж. На жаль».

Чому скрізь не набити свердловин для води?

«Тому що є таке поняття як “водоносні шари”, і на правому березі їх залягання набагато нижче, ніж на лівому. Тому свердловини більше б’ють на лівому березі, ніж на правому. А на правому березі більше розвозять воду у бочках, ніж на лівому».

Раніше Інформатор цікавився в дніпрян про те, чим вони займаються, коли немає світла. Також читайте, що Дніпро та область перейшли на новий режим подачі електрики. 

Джерело

Новости Днепра