Нарешті з теплом. 22 грудня всі споживачі АТ «Криворізька теплоцентраль», за винятком проблемних будинків, були підключені до мережі. Криворізькій мерії та Раді оборони вдалося змусити запрацювати державну машину і домогтися, щоб керівництво державного теплопостачального підприємства згадало про свої прямі обов’язки перед споживачами.
Битва за тепло тривала понад два місяці від старту опалювального сезону у Кривому Розі. Цей рік не став винятком у методах роботи сумнозвісного АТ «Криворізька теплоцентраль» НАК «Нафтогаз України». Липові звіти керівництва АТ надходили до мерії, Дніпропетровської ОВА та власника, але зрештою — понад 100 тисяч криворіжців мерзли у холодних квартирах.
Державне підприємство, яке вкотре зірвало опалювальний сезон, — поза зоною безпосереднього контролю міської влади. Тож залишалось надати проблемі широкого розголосу на всіх рівнях. Наприкінці листопада очільник міста звернувся до Глави уряду з проханням негайно втрутитись у ситуацію. Штаб, створений віцепрем’єр-міністром України Олексієм Кулебою, працював цілодобово. Бригади з усієї України були відряджені до Кривого Рогу і працювали з допомогою комунальних підприємств міста.
Як результат — у Кривому Розі всі житлові будинки, нарешті, підключені до теплопостачання.
«Я дякую прем’єр-міністру України Денису Шмигалю за оперативне втручання, Віцепрем’єр-міністру Олексію Кулебі, очільнику Штабу — заступнику міністра розвитку громад та територій України Тимуру Ткаченку, керівництву ОВА та особисто Сергію Лисаку, працівникам усіх бригад, які допомагали та зараз допомагають «Криворізькій теплоцентралі» стабілізувати ситуацію! – звернувся голова Ради оборони О.Вілкул. — Зараз прийнято рішення, що цей Штаб буде працювати до кінця опалювального сезону. Додаткові бригади Нафтогазу залишаться на допомогу Теплоцентралі. Тому що цілком зрозуміло, що пориви будуть, і сама ТЦ не в змозі оперативно з ними впоратися. Також працюємо над тим, щоб був продовжений мораторій на графіки погодинних відключень світла, принаймні до того, як у квартирах встановиться нормальна температура».
Проблема зриву опалювального сезону державним підприємством виникла не цього року. Торік криворіжці стикнулися з подібною ситуацією. Об’єктивні причини теж були — руйнування Каховського водосховища, блекаути і численні гідроудари. Але комунальне підприємство Тепломережа працює в точно таких же умовах і на порядок краще. Так, з точковими проблемами, але працює. А державній теплоцентралі знадобилось понад 2 місяці, щоб запуститися.
«І це за допомогою найбагатшої компанії в країні «Нафтогаз» та підтримки на урядовому рівні. Дай Бог, цю зиму підприємство якось-то і пройде. Всі разом допомагатимемо, чим можемо. Однак без системного рішення з управління підприємством на урядовому рівні ситуація в наступному році може повторитися», — застерігає О.Вілкул.
У зв’язку з призначенням профільного заступника Костянтина Ковальчука, заступник міністра розвитку громад та територій України Тимур Ткаченко передав йому повноваження голови Штабу з ліквідації наслідків аварії.
«Дякую всім, хто зробив можливим це підключення: очільникам громад, місцевій владі, представникам профільних міністерств та ремонтним бригадам. Попереду — усунення локальних аварій на тепломережах та підготовка до впровадження розподіленої генерації електричної та теплової енергії, яка підвищить надійність енергопостачання. Важливим завданням також є розробка програми модернізації тепломереж на 2025 рік із чітким визначенням джерел фінансування», — підсумував урядовець.