Сьогодні у Криворізькому ботанічному саду зустрілися осінь життя і осінь природи

Магія осені і саксофон просто неба. Студентів Університету третього віку запросили сьогодні  в  Криворізький ботанічний сад.  

Локація – увесь ботанічний, поділений на умовні зупинки – «Мелодії осені», «Як пахне спокій» і  купу інших.  Довкола —  барвистий килим осінніх кольорів. Медові ноти призабутих  мелодій награвав гостям  саксофон  і добрий знайомий поціновувачів прекрасного – міський духовий оркестр.  400 літніх студентів прямо на очах скинули років зо 30-ть.  

 

Це свято — не бал хризантем,  у нас сьогодні «Магія осені», — розповідає директорка Криворізького ботанічного саду НАН України Людмила Бойко.

 

«У ботанічному сьогодні розквітло більш ніж 100 сортів цієї квітки. Але не лише її.  Дуже багато у нас чудових локацій саме осіннього різнобарв’я. Бо маємо багато видів і сортів найкрасивіших барбарисів, які саме восени одягаються у своє краще вбрання. Медові сніжноягідники, декоративні вейгели, і багато-багато іншого. Через посушливе літо з хризантемами в цьому році було дуже складно, але наші науковці доклали стільки зусиль, що ми змогли порадувати людей», —  каже пані Людмила.

 

Вперше таку екскурсію для літніх  криворіжців організував «Фонд Олександр Вілкула «Українська перспектива». «Це – один із епізодів, а попереду ще багато приємних несподіванок», — обіцяє  координатор Фонду Олег Жицький.

 

«Дуже  раді вітати на території ботанічного саду сьогодні наших чудових і прекрасних студентів Університету  третього віку. На них чекає цікава насичена програма  з трьох маршрутів. На завершення – чаювання з трав ботанічного.  Нам надзвичайно приємно їх тут бачити усміхненими, задоволеними. Адже  мало хто з них зараз має змогу і можливість приїхати сюди  з інших районів міста», — каже координатор.

 

Очами  художниці, естетки і мистецтвознавиці дивиться на осінню красу саду  Таїсія Яківна – студентка з Центрально-Міського району.  

 

«Я у повному захваті! Ця поїздка сама по собі є унікальною, оці квіти, бал хризантем. Бракує слів, щоб висловити свої почуття. А солодкою,  чудовою, навіть лікувальною крапкою стало чаювання на свіжому повітрі», — ледь стримує емоції літня жінка.  

Валентина Миколаївна – з Інгулецького району. Каже,  нарешті її мрія здійснилася.

 

«Дуже велике спасибі нашій владі за те, що вони у такий важкий час влаштували для нас, літніх людей, чудовий захід. І ми не тільки подихали терпким осіннім повітрям, помилувалися незрівняною красою, а ще й посмакували  чаї з садових трав».

Ніна Григорівна – студентка Металургійного району.  Тутешні хризантеми, каже,  поза конкуренцією.  

 

«Велика подяка, що з нами рахуються і нам допомагають.  Отримали велику насолоду, радість і натхнення. Все сподобалось».

 

Ці квіти піднімають настрій і в похмуру погоду. Навіть життя заграло іншими барвами, попри ситуацію в країні, — долучається  до розмови Олена Яківна з Центрально-Міського району.

 

Пані Лариса приїхала  помилуватися балом хризантем.

 

«Тут більше ста сортів, очі розбігаються. Від білих до темно-червоних, жовтих, померанчових, бузкових. Є всі  відтінки, які тільки можна собі уявити. Дуже всім радимо приїхати і подивитися на це диво», — ділиться враженнями студентка Університету третього віку.

 

Цей захід – є символом підтримки і поваги до цих людей, — говорить заступник міського голови Сергій Мілютін.

 

«З великою повагою ставимося до криворіжців, які будували і розвивали наше місто, виховували дітей, онуків. Тому створюємо можливості для їхнього відпочинку і розвитку, щоб вони відчували себе комфортно».

 

Організатори заздалегідь подбали про доставку немолодих вже людей до ботанічного саду. Світлана і Анатолій Маслови з Довгинцівського району дізналися про екскурсію на  заняттях. Автобус на них чекав біля терцентру.

 

«Зібралися і швиденько поїхали,  захопивши із собою бутерброди.  Дуже чудовий духовий оркестр, з ними ми давно знайомі, нас іноді запрошують на їхні ювілейні концерти», — ділиться настроєм подружжя.

 

Валерій Олександрович мешкає в Саксаганському районі.  В ботанічному каже, був років з 30 тому.

 

«Тоді ще молодий  міг довго милуватися цим квітучим садом. Що розцвітало не пам’ятаю, але точно це було  навесні», — задумливо всміхається літній чоловік.

 

Хто ще не встиг відвідати ботанічний сад, його працівники гостинно запрошують на відвідини. Бо  сподіваються ще на кілька гарних днів осені, яка ще береже для вас свої кольори.

 

Джерело

Новости Днепра