«Слуги народу» із Дніпра виступають проти медреформи Кабміну

Слуги народа на сессии

Дніпровські «Слуги народу» виступили проти Кабміну та ініціативи Уряду України щодо проведення третього етапу медичної реформи – створення так званих кластерних лікарень, передає «Дніпро Оперативний» із посиланням на «Дніпровську панораму».

«Слуги народу» на черговій сесії міськради спочатку попросили винести ці питання на окреме голосування, а потім утрималися. Мер Дніпра Борис Філатов 5 разів просив пояснити свою позицію депутата президентської партії Сергія Риженка, але чіткої відповіді йому не дали. 

Борис Філатов звернувся до «Слуг народу»:

«Якщо ви – партія, яка представляє інтереси «партії влади» у міській раді Дніпра, то вам має бути відомо, що ці питання ми виносимо на сесію тому, що це – державна політика – створення кластерних лікарень. Міністр Ляшко днями роз’яснював суть цієї реформи, вона має плюси та мінуси. Але це державна політика! Якщо ви представляєте у міськраді державну владу, то вам необхідно підтримувати цю владу!»

У чому суть медреформи?

Створення кластерних лікарень повинно посилити можливості медзакладів, раціонально розподіляти закупівлі та постачання обладнання між лікарнями, тощо. Таким чином, хочуть зробити медицину доступною, безкоштовною та якісною для всіх українців.

Займатися реалізацією мають місцеві органи влади. У Дніпрі до складу кластерних лікарень повинні увійти: пологовий будинок №1, лікарня №8 (профіль — офтальмологія, ЛОР-допомога), а також 21-а (інфекційна) лікарня.

Персонал лікарень залишається, але у рамках урядової реформи скоротять кількість адміністративного апарату. Крім того, якщо місцеві органи будуть тягнути зі створенням, то в результаті Кабмін на них повне перекладе фінансування.

Не дивлячись на незрозумілий протест «Слуг народу» рішення було ухвалено більшістю міської ради Дніпра. Депутати президентської партії вже не в перше йдуть проти своєї ж партії, а й проти інтересів територіальної громади. Тому виборцям і партійному керівництву варто оцінити їх дії знову.

Нагадуємо, раніше ми повідомляли, що у Кам’янському мер витрачає мільйони з бюджету на пляжі та фонтани.

Джерело

Новости Днепра