Сила гір і трохи магії: діти криворізьких захисників-метінвестівців відпочили у Карпатах

На початку серпня 27 юних криворіжців із родин захисників-метінвестівців, загиблих на війні або полонених, зниклих безвісти, а також тих, що  повернулися на підприємства компанії після демобілізації, мали змогу оздоровитися у Карпатах. Відпочинок для дітей був організований у межах гуманітарної  ініціативи Метінвесту «Рятуємо життя» та за підтримки партнерів, зокрема благодійної організації «Українська фундація «Мрія», заснованої Юлією Паєвською (Тайрою).

Протягом 10 днів діти військовослужбовців та ветеранів жили у гірському селищі Татарів поблизу Буковеля у таборі «Хогвартс» мережі Super Camp. Казкова природа навколо та магічна тематика табору на час відпочинку перетворила хлопців і дівчат на юних чарівників та відволікла від переживань. На початку зміни після знайомства діти, як і в сюжеті Поттеріани, розподілилися за факультетами. Десятирічна Кароліна Кулешова потрапила у Рейвенклов, де вчаться розумні і кмітливі.

«Я уперше побувала у горах. Там дуже красиво було. Ми ходили до лісу, щоб знайти там собі чарівні палички, а потім прикрашали їх у таборі. Щоб розрізняти дітей з різних факультетів, ми зав’язували собі на шию кольорові хустинки. Так легше було триматися поряд зі своїми на екскурсіях. Я знайшла на відпочинку нову подругу Каріну. Вона теж з Кривого Рогу», — розповіла Кароліна.

 

Батько дівчинки Костянтин Кулешов працював у підрозділі «Метінвест-Промсервісу», що обслуговував техніку Північного ГЗК. Він загинув, захищаючи Україну. Тепер доньку виховує тільки мама Оксана, яка відправила Кароліну на відпочинок і ні хвилини не пошкодувала про це. Жінка ділиться, що раділа за свою малечу, коли та розповідала їй про насичені подіями дні й нові враження.

 

Про цікаві екскурсії на Буковель, Яремче, до водоспаду Женецький Гук із захопленям розповідають й інші відпочивальники – брат та сестра Кифоренки. Олександр та Єлизавета – діти працівника Інгулецького ГЗК, який нині демобілізований з лав ЗСУ через серйозне поранення. Ще один інгульчанин, 15-річний  В’ячеслав Малиш, також повернувся задоволеним із поїздки. Його батьки обидва працюють на ІнГЗК. Мама Інна – фільтрувальницею на рудозбагачувальній фабриці №2, а тато Сергій повернувся з фронту на своє робоче місце до цеху сервісного обслуговування.

 

Вже досвідченими мандрівниками вважають себе Ліля та Рома Колос. Минулоріч вони відпочивали в оздоровчому комплексі «Синевирське озеро» в межах програми психологічної реабілітації Strong Generation Camp, організованої гуманітарною ініціативою «Рятуємо життя». Цього року на десять днів стали учнями у школі чародійства «Хогвардс». Діти відзначили чудову дружню атмосферу у таборі, веселих і уважних вихователів, різноманітну програму відпочинку. Бабуся Наталія Миколаївна дякує компанії за увагу до їхньої родини.

 

«Так сталося, що нині я єдина в онуків. Мій син Роман Колос сам їх виховував до повномасштабної війни. Він працював на Центральному ГЗК, потім пішов на фронт, наразі ж вважається зниклим безвісті. Для моїх онуків оздоровчий табір — це чудова можливість відволіктися від сумних думок та побачити красу Карпат. Дяка вихователям, що майже щодня записували відео з мандрів наших дітей і викладали у групу. Ми могли бачити все на власні очі і радіти за них», — говорить Наталія Миколаївна.

 

Разом із криворізькими дітьми з родин захисників у другому заїзді оздоровлювалися й діти працівників «Метінвест Покровськвугілля». Загалом протягом літа 100 хлопчиків і дівчаток наших колег військовослужбовців та ветеранів з українських підприємств компанії відновляться і наберуться сил на гірському курорті перед початком нового навчального року.

 

 

 

Джерело

Новости Днепра