Штраф до 1 700 грн: у Дніпрі штрафують підприємців за продаж штучних квітів та вінків

У Дніпрі штрафують підприємців за продаж штучних квітів та вінків. Штрафи сягають 1 700 грн. У вівторок, 18 квітня, на підприємців Дніпра склали протоколи за торгівлю пластиком на вулицях міста.

Щороку у поминальні дні містяни приходять на кладовище до могил своїх рідних і приносять квіти. На жаль, ще й досі люди замість живих букетів несуть на місця поховання шкідливі пластикові вінки.

 

«Мертвим не потрібні мертві квіти. Подумайте краще про живих, про своїх дітей, онуків, природу і про себе. Подумайте 100 разів, перш ніж придбати цю отруту», — закликають священники.

 

Також Православна Церква України просить не нести на кладовища алкоголь.

 

«Вживання алкоголю на могилах та пластмасові квіти жодною мірою не пов’язані з церквою та вірою. Молитва – це передусім єднанням з Богом, – пояснюють у церкві.

 

В європейських країнах, під загрозою великих штрафів, категорично заборонено приносити пластик на цвинтар. Екологи пояснюють, що пелюстки штучних квітів виготовляють із синтетичних тканин – поліестеру, латексу, органзи, оброблених різними хімічними складовими. Для їх фарбування використовуються переважно анілінові фарби – досить токсичні сполуки, які можуть чинити негативний вплив на здоров’я. Стебла, бутони і інші декоративні елементи роблять із пластику, найчастіше з ПВХ, теж досить токсичного. Серцевини і дрібний декор можуть виготовлятися з пінопласту, який при нагріванні (наприклад, на сонці) здатний виділяти канцерогенну речовину – стирол.

 

Переробці штучні квіти не піддаються, у них присутні багато побічних матеріалів, які важко розділити (тканину, метал, часто запаяний всередину пластика). Тому вони, як і штучні вінки, та інша подібна атрибутика, рано чи пізно опиняються на смітнику, виділяючи токсичні речовини і забруднюючи ґрунт, повітря, ґрунтові води. Час їх розкладання в землі дуже тривалий – понад 100 років! А при спалюванні у довкілля виділяються важкі метали і діоксини – стійкі органічні забруднювачі, що мають канцерогенну дію і є однією з причин розвитку онкологічних захворювань.

 

Несіть своїм рідним світлий спомин і молитву, а не отруту!

 

Джерело

Новости Днепра