Що загрожує тим, хто своєчасно не платить аліменти

Що загрожує тим, хто своєчасно не платить аліменти Боржникам доведеться нести відповідальність

Інформатор Дніпро

Матеріальне утримання дитини – один з найголовніших та найважливіших обов’язків батьків. Але деякі люди намагаються його уникнути. І за це передбачена цивільна, адміністративна та кримінальна відповідальність. 

Законодавство передбачає заходи примусового виконання рішень, які застосовуються до боржника за несплату аліментів. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці, стягнення може бути звернено на майно боржника. Звернення стягнення на заробітну плату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника, якщо існує непогашена заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.

Якщо йдеться про заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець виносить вмотивовані постанови:

  • про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України; 
  • про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами;
  • про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та вихолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії (на період дії або скасування воєнного стану дія таких постанов зупиняється); 
  • про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання.

Якщо аліменти сплачуються на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі захворювання, зазначені постанови виносяться державним виконавцем за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за один рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20% суми заборгованості зі сплати аліментів, за два роки – у розмірі 30% суми заборгованості, за три роки – 50%. 

У разі наявності в діях боржника ознак адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, державний виконавець складає протокол про адміністративне правопорушення та надсилає його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби. Якщо наявна заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці, виконавець роз’яснює стягувачу право на звернення до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.

Нагадаємо, раніше ми писали, що чи можуть в українців стягувати борги з пенсійних виплат. Також читайте, що хто з пенсіонерів Дніпра може отримати грошові виплати від ООН. Крім цього, Інформатор повідомляв, що у Дніпрі в боржника за воду відсудили майже 90 тисяч гривень.

Джерело

Новости Днепра