Після російської масованої атаки на енергосистему, в Україні знову відновили знеструмлення. На графіках можна побачити, що будуть відключати певну кількість черг. Отже, що таке черги і як вони працюють?
Черги — це групи, на які поділені споживачі. Всього є 6 черг, вони рівні між собою за рівнем споживання. Якщо дефіцит невеликий, то вимикають одну чергу. Більший — дві і так далі. Чим більше дефіцит електроенергії в системі, тим більше черг споживачів вимикають одночасно під час стабілізаційних обмежень.
Як черги трансформуються в час відключення? Енергетики YASNO наводять розрахунок, який допоможе це зрозуміти.
Аби було менше відключень, і щоб енергетики мали менше роботи з відновлення пошкодженого обладнання, варто економити електроенергію, особливо в пікові години:
— якщо обмежують лише 1 чергу відключень, то це означає, що світла у споживачів може не бути до 4 годин на добу.
— якщо одночасно обмежують 2 черги відключень – 8 годин на добу.
— 3 черги відключень – 12 годин на добу.
— 4 черги відключень – понад 12 годин, а також вимкнення у світло-сірих зонах графіків.
— якщо обмежують 5 або 6 черг одномоментно, то це означає, що почалися екстрені відключення світла і графіки не працюють.
Розподіл на 6 черг відключень використовують здебільшого ДТЕК, Yasno та «Укренерго» у розрахунках лімітів споживання для областей. У інших обленерго черг відключень може бути більше або менше.
До якої кількості черг застосовують обмеження електроенергії визначає «Укренерго». Далі кожен оператор систем розподілу в обленерго окремо визначає, який графік відключень застосовувати у регіонах та які саме черги відключати.
Джерело – Суспільне.