Сергій Тігіпко про майбутнє Дніпрометизу та Дніпровагонмашу

Власник гурту ТАС Сергій Тігіпко рідко з’являється на публіці. Але цього року він став одним із речників Київського міжнародного економічного форуму, який пройшов у столиці 17 листопада, пише НВ. Серед іншого він розповів про свої індустріальні проекти, у тому числі у Дніпрі та Кам’янському.

Про інвестиції в Дніпрометиз

Я тільки приїхав із Дніпра: на заводі з металу готуються прийняти сім станов з Італії. Зі Швеції — лінію з утримання дроту. Це все було задумано до війни, зробили передоплату і зараз не зупиняємо. Коли говорять про п’ять років на відновлення… Ми за рік робитимемо більше, ніж робили до 24 лютого.

Перше – експорт. Сьогодні я бачу: ті бізнеси, які були орієнтовані насамперед на внутрішній ринок, це проблема. Друге – диверсифікація. Багато було теоретичних розмов: краще мати один бізнес чи інвестувати у різні. У нас і промисловий та фінансовий сектори, і сільське господарство. Диверсифікація спрацювала.

Та й третє: треба більше тримати резерви. Я тримав та тримаю, але не так багато. Ми зараз продовжуємо купувати. Були б більші резерви, були б більше можливості.

Про викуп акцій у партнерів

Ми викупили частки у Полтававагоні, колишній Полтавахіммаш. Наші партнери були із Азовмашу. Вони втратили в Азові (Маріуполі) свої виробництва та зараз не змогли тягнути проект. Поки що там збитки, ну нічого. Ми доведемо його до нормального стану. Другий викуп — у нас був партнер у Дніпровагонмаші.

Про вагонобудівне СП у Європі

Ми навіть сьогодні підписуємо добрі угоди з європейцями — я бачу, що є можливість співпраці. Причому це вагонобудування. Ми підписали з двома великими європейськими компаніями один стартап із будівництва інноваційних вагонів у Європі — модульних конструкцій. У вас є платформа і практично на неї ви одягаєте кузов і все [призначення вагона] змінюється.

До рішення регулятора ми не можемо назвати партнерів. Це сталося вже під час війни, хоч спочатку вони відмовилися. За бізнес-планом цей стартап вироблятиме 100 вагонів на місяць. Я зможу зробити їх на Дніпровагонмаші, привезти до Європи та зібрати.

Новости Днепра