Розірвати замкнене коло. Відсьогодні в Україні стартувала щорічна акція «16 днів проти насильства»

Сьогодні працівники відповідних служб і поліція вийшли на вулиці міста, щоб вкотре звернути увагу городян на проблеми домашнього насильства. Акції триватимуть всі 16 днів. Мета — допомогти зменшити випадки насильства у Кривому Розі і переконати жінок і дітей, що постраждали: не бійтесь, вам завжди допоможуть.  

Понад півтори тисячі послуг з серпня місяця надали дві мобільні бригади соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства у Кривому Розі.

 

Алгоритм простий. Бригада, у складі соцпрацівника, психолога і водія, виїжджає на виклик. Спілкується з жертвами насильства, надає їм допомогу. Якщо є потреба, доправляє жінку з дітьми до кризового центру, — розповідає соціальний працівник криворізької мобільної бригади соціально-психологічної допомоги №1 Наталія Пугач.

 

«На жаль, в наші часи з‘явився новий вид насильства.  Це люди, які постраждали внаслідок війни. У місті багато переселенців, які пережили страшну наругу від російських військових під час окупації. Люди досі не можуть оговтатись. І нашим психологам доводиться з цим довго працювати», —  каже Наталія Пугач. 

 

У службі наполягають, головне, не боятися заявити про свою біду. Вся інформація кодується. Все конфіденційно і в інтересах клієнтів. 

 

«Ми закликаємо усіх людей, які мають знайомих, що страждають від насильства або самі потерпають від нього економічно, фізично, або навіть сексуально, звертатись до нашої бригади за допомогою.  Телефони: 067-452-45-12, 099-452-42-12. Працюємо 24/7», — підкреслює Наталія Пугач. 

 

Це не  є проблема виключно  жінки чи дитини. Якщо ви постраждали – одразу звертайтеся на лінію 102,  — наполягають у поліції.

 

«Ми  негайно виїжджаємо на місце. Треба — виносимо заборону-припис, стосовно кривдника, терміном на 10 днів. За цей час потерпілій особі  надається захист, притулок і вся юридична допомога, якої вона потребує», — пояснює начальник  сектору протидії домашньому насильству КРУП Денис Удовиченко.

 

Про проблему не треба мовчати, — наполягають фахівці. За статистикою щороку від домашнього насильства гинуть 600 українських жінок. І у понад 80% — від насильства чоловіків.

 

Джерело

Новости Днепра