Ракетний удар по Дніпру пошкодив будинки, школи та садочки: як проходять ремонти (фото)

ремонт

Внаслідок ракетної атаки по Дніпру 29 вересня постраждали не лише житлові будинки, а й школи та садочки. Через сильні вибухи в будівлях вибило вікна, пошкодило двері. Усі ушкодження усувають за рахунок місцевого бюджету. Кореспондент «Дніпра Оперативного» побував на місцях подій та дізнався, як проходять ремонтні роботи.

У школі №50 на проспекті Металургів постраждали десятки вікон та дверей. Як повідомила директорка навчального закладу Інна Арсеньєва, завдяки тому, що ремонт розпочали оперативно, роботи закінчаться вже наступного тижня.

«Вибило близько 70 вікон, пошкоджено ще 15 дверей та сходи. Департамент міськради Дніпра одразу відреагував на наші прохання. Ми вказали всі пошкодження, додали фотографії, і департамент одразу розпочав роботи. Зараз в установі відновлено майже всі металопластикові вікна, замінено 2 дверей в актовому залі та відремонтовано центральні сходи. До закінчення робіт залишилося близько тижня», — наголосила вона.

ремонт

школа

гкроа

окна

ремонт

Дитячий садок №198 також було пошкоджено під час ворожої атаки 29 вересня. Тут також ще кипить ремонт. Пошкоджені вікна та двері змінюють відразу 2 бригади.

«У нас пошкоджено 360 кв. м вікон, 11 дверей та кілька склопакетів. Наразі тривають роботи із заміни вікон. Працюють 2 бригади. Одна встановлює вікна, друга займається будівельними роботами. Сподіваємося, що роботи будуть виконані якнайшвидше», — розповіла в. о. директора дитсадка Ірина Дороган.

окно

окно

окно

За словами Ганни Перегудової, провідного спеціаліста відділу з технічного нагляду, всього в результаті ракетних ударів було пошкоджено 21 освітню установу.

«Департамент гуманітарної політики оперативно відреагував, провели обстеження. Роботи із заміни вікон були виставлені в Prozorro та проведено процедуру закупівлі. Роботи продовжуються і будуть завершені найближчим часом. Ресурсів вистачає, тож роботи ведуться оперативно».

В одному з постраждалих багатоповерхових житлових будинків, де вибило 30% вікон, вирішили замінити і ті дерев’яні вікна, що вціліли. Про це повідомив Олександр Степаненко, головний інженер КП «Житлсервіс-5».

«У цьому будинку вікна стояли із моменту будівництва дерев’яні. За планами ми вже збиралися їх замінити, але вибухи, що сталися неподалік, прискорили цей процес. Вибило близько 30% вікон, було ухвалено рішення замінити всі вікна на сходових клітигах на металопластикові. Це 16 вікон у 2 під’їздах», — заявив він.

окна

ремонт

окна

Як розповіла мешканка цього будинку Катерина Матійчук, роботи продовжуються вже тиждень. Її під’їзд під час вибуху залишився без вікон. Квартира містянки, де в цей час вона була з дитиною, на щастя, не постраждала.

«Я була з дитиною вдома. Дитина спала. Відбувся вибух. Ми пішли у коридор і почули ще кілька вибухів. У під’їзді посипалися вікна. У квартирі нічого пошкоджено не було. Ми дуже злякалися, дитина почала плакати. Я її заспокоїла, ми впоралися. Роботи вже продовжуються близько тижня», — поділилася дніпрянка.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що в одній із квартир Кам’янського пролунав вибух.

Джерело

Новости Днепра