А сучасному стадіону позаздрять навіть великі міста
Матеївці – село на Коломийщині, де проживає трохи більше тисячі осіб. Люди займаються своїми звичними сільськими справами. Проте не забувають про спорт, бо ж мають сучасний обладнаний стадіон, спортивні зали. Тому сюди залюбки приходять і діти, і дорослі. Тим паче, що всі секції (волейбол, теніс, футбол, туризм) працюють безоплатно.
Жіноче населення села із задоволенням відвідує заняття фітнес навіть після роботи в городі чи полі. От тільки просять тренера не дуже їх навантажувати…
Голова Матеївецької громади Любомир Веселовський дуже гордиться таким спортивним комплексом. Для його обладнання вони не шкодують грошей – велике спортивне поле має штучне покриття, освітлення, необхідний інвентар. А от всі роботи з облаштування спортивного комплексу робили своїми руками мешканці громади, батьки юних спортсменів – прокладали труби, заливали бетон. І вийшло все на славу.
На цьому спортивному полі грають навіть «Дніпро» та «Карпати». Досвідчені гравці оцінили таланти юних спортсменів з Матеївців і навіть готові взяти їх у свої команди. Розповідає керівник футбольної секції, він же директор Центру дозвілля дітей та юнацтва, Орест Дмитерко.
«Дуже багато хто вступає до коледжів, університетів фізкультурних. Хлопців 2009-2010 року народження запрошують в «Карпати», «Колос», Шахтар» на перегляд. Відібрані у такі клуби кращі діти з України, а ми з такої маленької громади дали гарний бій, тренери були дуже задоволені. У нас співпраця з клубами прем’єр-ліги. За нашими дітьми постійно спостерігають, приглядаються. Маємо друге місце у чемпіонаті України серед футзалу», – з гордістю розповідає Орест Дмитерко.
В чому секрет такого успіху?
— Потрібно відчувати дітей, прищеплювати їм любов до спорту. Сюди ходять навіть дошкільнята. . Я підбираю правильно навантаження. Головне, щоб вони отримали емоції та мали бажання займатись спортом. Спорт – це життя. Зараз сучасний світ – всі в телефоні сидять. А тут діти йдуть за будь-якої погоди і вони не хворіють. Діти приїздять навіть з Коломиї. В районі та навіть в області не скрізь є таке обладнання. Все, що потрібно нам було, воно надано. За рік ми здобули великий прогрес. Діти коли прийшли, то навіть не знали, що таке футбол. Завдяки такому обладнанню вони швидко зростають. Маю чимало ідей та проєктів, є з ким їх втілювати в життя – головне, щоб над Україною було мирне небо, – розповідає тренер.
Мріє про спортивну кар’єру і 11- класник Богдан Гуня.
— Я уже 2,5 роки займаюсь футболом. Дома не цікаво сидіти. Спорт – це здоров’я. Практично не хворію. Хочу поступати у фізкультурний у Франківськ, – розповідає хлопець.
Семеро його рідних – батько, дядько, брати – з перших днів воюють на фронті. То ж Гуня з усіх сил старається порадувати їх своїми досягненнями в тилу.
А ще дуже гордяться матеївці тим, що мають Героя України. Мешканцю села Василю Буєчку присвоєно звання Герой України за оборону Києва.
Тетяна Верба
Поїздка на Івано-Франківщину була організована Харківським пресклубом в рамках проєкту «Громади Івано-Франківщини в умовах воєнного стану. Виклики та вікна можливостей».