У Дніпрі, як і в багатьох інших містах України, питання гаражів стоїть досить гостро. Багато хто мріє не просто орендувати місце для свого автомобіля, а й стати його повноправним власником. Процедура приватизації місця під гараж може здатися складною на перший погляд. Проте, якщо розібратися в усіх нюансах та підготувати необхідні документи, все стає набагато простіше. У цьому матеріалі «Дніпро Оперативний» розповість, як приватизувати гаражу в Дніпрі, які документи для цього потрібні та скільки це коштує.
Хто має право на приватизацію гаража у Дніпрі
Будь-який громадянин України має право придбати і приватизувати гараж, щоб розпоряджатися ним на власний розсуд.
Варто зазначити, що право на улаштування металевих гаражів на територіях багатоповерхової житлової забудови надається інвалідам І та ІІ груп з порушенням опорно-рухового апарату.
Які документи потрібні для приватизації гаража
Для приватизації гаража в Україні необхідно зібрати певний пакет документів, який може відрізнятися залежно від ситуації (гараж у кооперативі, окремий гараж тощо). Ось загальний перелік документів, які можуть знадобитися:
- Паспорт громадянина України (оригінал та копія);
- РНОКПП (оригінал та копія).
- Технічний паспорт на гараж (оригінал та копія);
- Документ, що підтверджує право власності на гараж (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, рішення суду тощо) — за наявності (оригінал та копія);
- Документи, що підтверджують членство в гаражному кооперативі (довідка про членство, квитанції про сплату внесків тощо) — для гаражів у кооперативах (оригінал та копія).
- Документ, що підтверджує право власності або користування земельною ділянкою, на якій розташований гараж (державний акт на землю, договір оренди тощо) — за наявності (оригінал та копія);
- Кадастровий план земельної ділянки (за наявності).
- Довідка про сплату податку на нерухоме майно (за наявності);
- Дозвіл на будівництво гаража (за наявності);
- Акт введення гаража в експлуатацію (за наявності).
Куди звертатися для приватизації місця під гараж у Дніпрі?
Як зазначив в ексклюзивному коментарі «Дніпру Оперативному» Дмитро Мовшин, директор департаменту по роботі з активами, оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку під об’єктами нерухомого майна (у нашому випадку — капітальний гараж) проводиться у разі надання громадянами правовстановлюючих документів на зазначене майно. Для приватизації земельної ділянки під індивідуальний (капітальний) гараж потрібно звернутися до міськради з клопотанням про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. У клопотанні обов’язково зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення.
Також він пояснив, що металеві гаражі не є нерухомістю, не мають капітального фундаменту та є тимчасовими спорудами.
«Для оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку для встановлення металевого гаража, потрібно звернутись до міської ради з клопотанням про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення», — розповів Дмитро Мовшин.
До клопотання додаються копії:
- паспорта громадянина України;
- довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
- правовстановлюючих документів на нерухоме майно;
- технічного паспорта на об’єкт нерухомого майна;
- графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки;
- довіреність, на підставі якої інтереси заявника представляє його уповноважена особа, або її копія, засвідчена у встановленому порядку (якщо клопотання подається представником).
Копії документів посвідчуються написом «Згідно з оригіналом» та особистим підписом заявника або довіреної особи, а графічні матеріали повинні мати чітке зображення меж земельної ділянки, забезпечувати чітке відображення контурів об’єктів нерухомого майна, всіх елементів та написів, та містити напис «Межі земельної ділянки нанесені вірно», посвідчений підписом особи, що звертається з клопотанням, або довіреної особи, із зазначенням прізвища особи.
Як розповів на одній з пресконференцій начальник інспекції з питань благоустрою Руслан Мороз, є два способи узаконення гаражу. Перший – звернутися до земельної комісії міського виконкому та оформити договір оренди землі.
Другий – якщо ви не маєте права власності, але маєте будь-які інші документи на гараж, із ними вам потрібно звернутися до КП «Управління контролю за благоустроєм міста» (вул. Троїцька, 22-А). Там вам запропонують оформити договір на використання землі під вашим гаражем. Потім вам потрібно буде щомісячно сплачувати близько 265 грн за об’єкт у 18 м2.
Скільки коштує приватизація гаража у Дніпрі
Вартість приватизації гаража у Дніпрі може суттєво різнитися залежно від багатьох факторів.
- Розташування: гаражі, розташовані в центральних районах міста, можуть мати вищу вартість приватизації, ніж гаражі на околицях.
- Площа гаража: чим більша, тим вищою буде вартість приватизації.
- Тип гаража: приватизація окремого гаража може коштувати дорожче, ніж приватизація місця у гаражному кооперативі.
- Наявність документів: якщо у вас є всі необхідні документи на гараж та земельну ділянку, це може зменшити витрати на приватизацію.
Якщо гараж побудований і на нього немає документів, то перш за все доведеться заплатити штраф за самовільне будівництво — від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів громадян (для фізичних осіб).
Якщо немає техпаспорта на гараж, то за його отримання доведеться заплатити від 10 грн за квадратний метр.
Вартість робіт з розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під гараж коштуватиме від 7000 грн.
Якщо у земельної ділянки, де встановлений гараж, немає кадастрового номера, то його присвоєння коштуватиме від 6000 грн.
Тож в середньому вартість приватизації гаража стартує від 20000 грн. Чим менше у вас документів на гараж та землю, тим дорожче обійдеться його приватизація.
Раніше ми писали, за яких умов можна приватизувати будинок у Дніпрі.
Також ми розповідали, як замінити лічильник електроенергії і скільки це буде коштувати.