Правозахисниця з Дніпра розповіла, які документи потрібні для компенсації зруйнованого житла

Правозахисниця з Дніпра розповіла, які документи потрібні для компенсації зруйнованого житла Внаслідок трагедії життя 46 людей обірвалося, ще 80 отримали поранення

Олексій Александров

Рівно місяць тому, 14 січня, у Дніпрі на житловому масиві Перемога сталася жахлива трагедія. У той день о 15:39 мешканці міста почули потужний вибух. Російська ракета Х-22 влучила у житловий будинок. 

Завали ліквідовували понад 60 годин. Внаслідок трагедії життя 46 людей обірвалося, ще 80 отримали поранення. Дніпровська правозахисниця Юлія Сегеда у перші години трагедії знаходилася на місці “прильоту” та безкоштовно надавала постраждалим юридичну допомогу. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор.Україна. Юлія очолює громадську організацію “Ліга українських правозахисників”.

За словами правозахисниці, перші три доби люди відчували себе розгубленими. І зверталися лише з одним питанням, що робити, аби отримати житло, та відшкодувати майно. Заява до правоохоронних необхідна, аби люди отримали статус потерпілої особи внаслідок збройної агресії.

Далі ці заяви передають слідчому СБУ. Окрім того, в таких випадках поліція проводить огляд вцілілих приміщень та складає відповідні протоколи. 

Сегеда додала, що порушення кримінального провадження одразу не дасть постраждалим гроші на придбання житла. Механізм відшкодування знаходиться на стадії законопроєкту. Проте, людина на майбутнє повинна мати всі документи про те, що її майно постраждало внаслідок збройної агресії — заяву в поліції, звернення до адміністрації Соборного району. Адміністрація проводить обстеження і складає відповідний акт. Без цього акту немає юридичного підтвердження пошкодження майна.

Юридична робота триває

Правозахисниця розповіла, що наразі супроводжує 59 мешканців зруйнованого будинку. В будь-який момент, люди можуть звернутися до неї за юридичною допомогою. Для кращої комунікації юристка створила телеграм-канал. В ньому вона ділиться з постраждалими, яких налічується понад 120 осіб, різною правовою інформацією. 

Таке рішення вона ухвалила через те, що в перші дні було багато зборів коштів, і в деяких випадках їх проводили особи, які взагалі не бачили постраждалих і ніяк до них не відносились.

Якщо ви постраждали внаслідок збройної агресії, можете зателефонувати на номер Юлії і попросити додати вас до чату. Відповість або Юлія, або інший адвокат, який займається допомогою постраждалим.

Окрім того, постраждалі можуть психологічну і правову допомогу в Дніпрі в Центрі допомоги врятованим. Він працює з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00. Звертатись можна за телефоном: +38 (099) 245-21-21.

Інформатор також підготував для своїх читачів фотокарти спогадів, як виглядає місце влучання російської ракети у будинок на Перемозі у Дніпрі за місяць після трагедії. Як виглядає будинок на Перемозі у Дніпрі через місяць після влучання російської ракети – дивіться у фоторепортажі Інформатора. Окрім того, у Дніпрі відбувся благодійний турнір на честь загиблого від російської ракети тренера з боксу Михайла Кореновського.

Джерело

Новости Днепра