На криворізьких підприємствах Метінвесту продовжується серія безпекових навчань. Черговий тренінг для спеціалістів Центрального гірничо-збагачувального комбінату провели експерти міжнародної організації Handicap International Federation. На заняттях навчали, як ідентифікувати вибухонебезпечні предмети, як поводити себе із ними та убезпечити себе й інших на робочому місці та поза ним.
За більш ніж два роки повномасштабної війни на українських територіях нездетонованими після ворожих обстрілів залишаються тисячі боєприпасів. Працівники ЦГЗК також мешкають та працюють на цих територіях або близьких до зони ведення активних бойових дій. Отже, мають знати, як убезпечити себе, своїх колег та близьких.
Навчання пройшли 40 співробітників комбінату, серед яких лінійні керівники, головні фахівці структурних підрозділів, фахівці з охорони праці. На заняттях тренери докладно розповіли про види загроз і ризики, пов’язані з вибухонебезпечними предметами, окреслили ознаки потенційно небезпечних територій, пояснили, як уникнути надзвичайних ситуацій. Фахівці спростували поширені міфи щодо безпекової поведінки і детально розповіли про дії працівників під час виявлення ними небезпечних залишків війни.
«Тренінг надзвичайно актуальний для сьогодення, – зазначив начальник відділу промислової безпеки ЦГЗК Валерій Савейкін. – Вкрай важливо, щоб співробітники мали чітке розуміння та володіли алгоритмом дій, як поводитися з небезпечними та підозрілими предметами, вміли розрізняти вибухонебезпечні, знали, де вони можуть «ховатися», які знаки про них попереджають та яких правил безпечної поведінки треба дотримуватись. Отримана інформація допоможе нашим людям забезпечити власну безпеку. В свою чергу, слухачі тренінгу передадуть корисні знання і своїм колегам».
Учасники тренінгу відзначили його ефективність, важливість, а ще – доступний формат проведення.
«Зараз значно збільшився ризик натрапити на небезпечні предмети, тому таке навчання дуже потрібне, Дізналася докладно про вибухові речовини, небезпеку, яку вони несуть, про різновиди мін. Тренери навели наочні реальні приклади, поділилися конкретними порадами. Ми проговорити ймовірні сценарії у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, наприклад, на роботі, підсумували порядок наших дій та знайшли оптимальні рішення, як убезпечити себе і колег», — підкреслила начальниця залізничної станції ЦГЗК Наталія Колісник.