Попит на бензин через генератори зростає: чи вистачить на всіх та які будуть ціни

На украинских АЗС начались перебои с бензином

Через генератори попит на бензин зростає. Чи вистачить на всіх бензину та які будуть ціни на АЗС розповість «Дніпро Оперативний» із посиланням на Ліга.Бізнес. 

Протягом останнього тижня на АЗС фіксують збільшення продажу бензину. Це пов’язане з тим, що зріс попит на генератори, а слідом на бензин.

Як відомо, витрати пального на генератор співставні з автомобілем. Його можна вважати автомобілем у міському режимі, тобто 100-150 км на добу (із розрахунку до 10 л).

Відмінність з автомобілем в тому, що генератори не реєструють, відповідно їх кількість важко оцінити, і через це неможливо сказати скільки додатково знадобиться пального.

Проте приблизні розрахунки кажуть про те, що якщо треба буде забезпечити пальним 100 000 генераторів – ринок зможе це зробити.

Що буде з цінами?

Окремі мережі підвищать ціни на 0,5-1 грн/л, маючи за мету збити або переорієнтувати попит, адже запасів під такі продажі трейдери не тримають. 

У довгостроковій перспективі фактор «генераторного» попиту не має тиснути на ціни. Багато залежить від зовнішнього положення, а воно поки напружене через очікування обмеження цін на російську нафту та ембарго на її імпорт, який набуває чинності з 5 грудня.

Ситуація на ринку така: дефіциту немає, але і немає вільних партій, коли було з чого обирати. Також ресурсний дискомфорт вже проявився у підвищенні тарифів на транспортування морем.

На нашому боці три речі:

  • низький сезонний попит у Європі;
  • новозбудована система нафтопродуктозабезпечення;
  • втричі більший парк бензовозів та повністю мобілізований ринок (всі працюють на своїх місцях).

Нагадуємо, раніше ми повідомляли, що на вокзалі Дніпра банда з 4 людей грабувала людей.

Джерело

Новости Днепра